لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۳

نماینده مجلس: به وزیر ارشاد درباره روابط رضا ثقتی تذکر داده بودیم


رضا ثقتی
رضا ثقتی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که پیش از انتشار فیلم رسوایی جنسی مدیرکل ارشاد گیلان، از این مسئله مطلع بوده و به وزیر نیز درباره آن تذکر داده شده بود.

مرتضی محمودوند در گفت‌وگویی که در وب‌سایت دیده‌بان ایران منتشر شد، درباره رسوایی جنسی رضا ثقتی تأکید کرد: «ما پیش از منتشر شدن این فیلم، از روابط مدیرکل ارشاد استان گیلان اطلاع داشتیم و به وزیر تذکر داده بودیم.»

او درباره افشای فیلم رابطه جنسی مدیرکل برکنار شده اداره فرهنگ و ارشاد گیلان با یک مرد، با بیان این‌که «این موضوع ریشه‌ها و ابعاد پنهانی دارد که با صراحت نمی‌توان پشت تریبون، آن را بیان کرد»، افزود: «نمی‌خواهیم این ملت را از دست بدهیم»، «چاره این است که راه راستی و صداقت در پیش گیریم» و «هر کسی که این قضیه را بداند و لاپوشانی کند، از دید من خائن به این آب و خاک است.»

رضا ثقتی که موسس کارگاه «عفاف و حجاب» هم بوده است، در پی انتشار ویدئویی منتسب به رابطه جنسی‌اش با یک مرد جوان، از سمت خود برکنار شد. انتشار این ویدئو، واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت که اغلب به ریاکاری مقامات جمهوری اسلامی اشاره دارند.

پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی «رادیو گیلان» که نخستین بار این فیلم را منتشر کرده، به صدای آمریکا گفته است ۱۳ فیلم از رضا ثقتی در اختیار دارد که تنها یک بخش آن را «با هدف روشنگری» منتشر کرده و هر سندی از فساد مقامات جمهوری اسلامی به دست بیاورد، منتشر خواهد کرد.

همچنین بهرام پارسایی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از «برخوردهای دوگانه جناحی» با فساد مقامات جمهوری اسلامی را مبتنی بر «دلایل سیاسی» دانسته و فاش کرده است که در کمیسیون اصل ۹۰، پرونده محرمانه‌ای درباره پرونده طوسی وجود داشت و شاکیان هم خصوصی بودند، ولی به دلایل سیاسی مانع رسیدگی شدند.

مرتضی محمودوند، نماینده مجلس، نیز در تذکری شفاهی، ماجرا را «اوج مصیبت» دانست و خواستار استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

در حالی که در روزهای گذشته خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران محمد صادقی بازیگر تئاتر را بدون ارائه هیچ‌گونه سندی به «ترویج همجنس‌گرایی» متهم کرده بود، روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، اعلام کرده پرونده مدیر سابق این مجموعه که «بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری و تخریب حیثیت و آبروی افراد»، «برای رسیدگی دقیق» به قوه قضاییه فرستاده شده است.

در اطلاعیه اداره ارشاد گیلان تأکید شده که انتشار فیلم رسوایی جنسی این مقام دولتی نباید موجب «تضعیف جبهه فرهنگی پرافتخار انقلاب اسلامی» بشود.

در این ارتباط هم مجتبی ذوالنوری، نایب رئیس مجلس عنوان کرد: «جرم کسانی که ویدیوی فحشای مدیر کل ارشاد گیلان را منتشر کرده‌اند بیشتر از فحشاکنندگان است».

XS
SM
MD
LG