لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۳

آنتونی بلینکن: کمک ٣٠٨ میلیون دلاری آمریکا به افغانستان صرف نیازهای اولیه می‌شود


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا (آرشیو)
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا (آرشیو)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه ۲۴ دی‌ماه در دیداری مجازی با مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده امدادهای اضطراری، و پیتر ماورر، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، درباره تقویت تلاش‌ها به منظور فراهم‌آوردن کمک‌های بشردوستانه در افغانستان و اتیوپی گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، آقای بلینکن در این دیدار مجازی ضمن اشاره به جدیدترین کمک بشردوستانه ایالات متحده به مردم افغانستان با ارزشی بالغ بر ٣٠٨ میلیون دلار گفت این کمک از طریق سازمان‌های طرفدار حقوق بشر در زمینه‌هایی از قبیل مایحتاج اساسی، بهداشت، و خوراک صرف خواهد شد.

چگونگی محافظت و پشتیبانی از گروه‌های امدادرسان در تلاش‌ برای رساندن کمک‌ها به افراد نیازمند و نیز گسترش شبکه خیرین انسان‌دوست از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار مجازی بود.

آقای بلینکن در بخش دیگری از سخنانش به مشارکت فزاینده وزارت خارجه در مسائل مربوط به زنان افغان از جمله انتصاب رینا امیری به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور زنان، دختران، و حقوق بشر افغانستان اشاره کرد.

نیاز مبرم به توقف خصومت‌ها از جمله حملات هوایی در شمال اتیوپی، تسهیل اقدامات برای رسیدن به یک توافق سیاسی، و لزوم دسترسی انسان‌دوستانه به مردم گیرافتاده در شمال این کشور و کاهش آلام آنها فارغ از قومیت‌شان، از دیگر موضوعات مورد بحث میان آنتونی بلینکن، مارتین گریفیتس، و پیتر ماورر بود.

XS
SM
MD
LG