لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

کشته شدن ۳ غیرنظامی در حمله روسیه به خرسون؛ زلنسکی «حملات تروریستی» را محکوم کرد


جای گلوله روی آسفالت پارکینگ جلوی یک سوپر مارکت پس از حمله روسیه به خرسون. ۲۰ اسفند ۱۴۰۱
جای گلوله روی آسفالت پارکینگ جلوی یک سوپر مارکت پس از حمله روسیه به خرسون. ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، با محکوم کردن حمله مرگبار یگان‌های هوادار روسیه به شهر خرسون در جنوب اوکراین آن را «حملات تروریستی وحشیانه» خواند و اعلام کرد که در گلوله‌باران روز شنبه توسط روسیه سه غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش رویترز، اوکراین در ماه نوامبر - یعنی نزدیک به هشت ماه پس از تهاجم روسیه - اراضی خرسون را پس گرفت. خرسون در مدت زمان کوتاهی پس از شروع تهاجم گسترده روسیه توسط نیروهای روس تصرف شده بود. از آن زمان این منطقه تقریباً بی‌وقفه هدف بمباران نیروهای روسیه قرار داشته است.

به گفته مقامات منطقه‌ای یک نفر دیگر نیز در منطقه دونتسک در شرق اوکراین جان باخته است.

زلنسکی گفت که سه فرد کشته شده در خرسون برای خرید مواد غذایی به یک سوپرمارکت رفته بودند.

جسد یک غیرنظامی کشته شده در پارکینگ یک سوپرمارکت در خرسون - ۱۱ مارس ۲۰۲۳
جسد یک غیرنظامی کشته شده در پارکینگ یک سوپرمارکت در خرسون - ۱۱ مارس ۲۰۲۳

زلنسکی در گزارش ویدئویی معمول شبانه‌اش گفت: «من می‌خواهم از همه شهرها و جوامع‌ محلی‌مان که در معرض حملات تروریستی وحشیانه قرار گرفته‌اند، حمایت کنم.»

او افزود: «حکومت شریر [روسیه] از انواع سلاح‌ها استفاده می‌کند... تا انسان‌ها را بکشد و هیچ اثری از انسان‌ها به جا نگذارد.»

بنا بر اعلام فرماندار منطقه خرسون، سه نفر از جمله یک زن سالمند در جریان گلوله‌‌باران این شهر توسط نیروهای روسیه مجروح شده‌اند.

فرماندار منطقه دونتسک نیز گفت که در پی چندین حمله روسیه در طول روز، یک نفر کشته و دست‌کم سه غیرنظامی در شهر کوستیانتینیوکا زخمی شده‌اند.

منطقه دونتسک شاهد بدترین و جنایت‌آمیزترین درگیری‌ها از زمان اعزام نیروهای روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه سال گذشته میلادی (سال ۲۰۲۲) بوده است.

XS
SM
MD
LG