لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

خانواده رابرت لوینسون با مقامات وزارت خارجه آمریکا دیدار کرد


خانواده رابرت لوینسون، مأمور سابق اف‌بی‌آی که ده سال پیش در جزیره کیش در ایران مفقود شد
خانواده رابرت لوینسون، مأمور سابق اف‌بی‌آی که ده سال پیش در جزیره کیش در ایران مفقود شد

خانواده رابرت لوینسون، مامور سابق اف‌بی‌آی، در ملاقات با مقامات وزارت خارجه آمریکا درباره تلاش‌هائی که برای یافتن او پس از گذشت بیش از یک دهه از ناپدیدی در ایران انجام گرفته، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گرچه معلوم نیست در این ملاقات مشخصا چه مواردی مطرح شده است اما بسیاری از مقامات آمریکائی معتقدند لوینسون دیگر در ایران نیست. خبر ملاقات خانواده آقای لوینسون و مقامات وزارت خارجه آمریکا از سوی یک مقام آمریکایی بدست رسیده که از فاش کردن نامش خودداری کرده است.

رابرت لوینسون
رابرت لوینسون

وزارت خارجه آمریکا هنوز این ملاقات را تائید نکرده است اما می گوید تعهد و تلاش آمریکا برای یافتن رابرت لوینسون و بازگرداندن او به آمریکا «خلل‌ناپذیر» است.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، بیش از یک ماه پیش وعده داده بود تا با خانواده رابرت لوینسون پیرامون جستجوها برای پیدا کردن او دیدار و گفت‌وگو کند.

رابرت لوینسون ده سال پیش در جزیره کیش در ایران ناپدید شد. مقامات آمریکائی سالها وابستگی او به اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف‌بی‌آی را اذعان نمی کردند.

در یک گزارش سازمان ملل متحد در سال گذشته نتیجه گیری شده بود که مقام های ایرانی لوینسون را در اسفند ۱۳۸۵ در هتلش دستگیر کرده و از آن زمان تا کنون در اختیار داشته اند.

تهران این ادعا را رد می کند. اگر لوینسون زنده باشد شصت و نه ساله خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG