لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

درخواست قانونگذاران از ترامپ برای مجاب کردن ایران به آزادی باب لوینسون


گروهی دو حزبی از قانونگذاران آمریکایی در نامه ای به پرزیدنت ترامپ تاکید کرده اند که بازگشت رابرت لوینسون به خانه «یک امر ضروری بشردوستانه» است.

به گزارش نشریه سان سنتینل، این قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه تلاش ها برای یافتن مکان کنونی این مامور سابق اف بی آی و بازگرداندن او به نزد خانواده اش در فلوریدا را دوباره از سر گرفته اند.

قانونگذاران از رییس جمهوری آمریکا خواسته اند برای پیشبرد این پرونده دوباره با ایران وارد تعامل شده، با همسر و فرزندان لوینسون ملاقات کرده و یک مقام ارشد کاخ سفید را مامور کند تا خانواده لوینسون را در جریان تلاش های دولت آمریکا برای یافتن او بگذارد.

رابرت لوینسون ده سال پیش در جزیره کیش ناپدید شد. در یک گزارش سازمان ملل متحد در سال گذشته نتیجه گیری شده بود که مقام های ایرانی لوینسون را در اسفند ۱۳۸۵ در هتلش دستگیر کرده و از آن زمان تا کنون در اختیار داشته اند. تهران این ادعا را رد می کند. اگر لوینسون زنده باشد شصت و نه ساله خواهد بود.

سناتور بیل نلسون، سناتور مارکو روبیو، سناتور باب کورکر، تد دوچ، ایلیانا راس لتینن، ماریو دیاز بالارت، و دبی واسرمن شولتز از جمله قانونگذاران امضا کننده این نامه خطاب به پرزیدنت ترامپ هستند.

XS
SM
MD
LG