لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

رئیس ستاد مشترک ایالات متحده بازنشسته شد؛ میلی: ارتش آمریکا حافظ قانون اساسی آمریکا است


ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده ، روز جمعه در حالی که زمام پست عالی ارتش را به دلیل بازنشستگی به جانشین خود ژنرال چارلز براون می‌سپرد، قاطعانه از «دموکراسی و قانون اساسی آمریکا» دفاع کرد.

به گزارش صدای آمریکا، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده بدون نام بردن صریح از کسی، اظهار داشت که سوگند نظامی فراتر از وفاداری به هر فرد یا «دیکتاتور بدخواه» است.

مارک میلی در سخنرانی خود تصریح کرد که ارتش آمریکا آنچه را که لازم است برای دفاع از قانون اساسی انجام خواهد داد، از جمله در مقابل دشمنان داخلی.

همزمان پرزیدنت جو بایدن با اشاره به رویدادهای کلیدی مانند کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش، عقب نشینی از افغانستان و کمک به اوکراین پس از حمله روسیه ـ که ژنرال میلی بر آن‌ها نظارت داشت ـ از شجاعت و فداکاری ژنرال مارک میلی برای انجام وظیفه‌اش، ستایش کرد.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ژنرال چارلز براون را به عنوان گزینه جدید خود برای ریاست ستاد مشترک ارتش ایالات متحده معرفی کرد.

با انتصاب ژنرال چارلز براون در این سمت، برای نخستین بار در تاریخ آمریکا، وزیر دفاع آمریکا و رئیس ستاد مشترک ارتش در اختیار دو آمریکایی آفریقایی‌تبار خواهد بود. لوید آستین در حال حاضر وزیر دفاع آمریکا است.

XS
SM
MD
LG