لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

مقام ارشد نظامی آمریکا: اف-۱۶‌های آمریکا معجزه نمی‌کند اما روسیه هم پیروز نخواهد شدژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا
ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در آخرین روزهای خدمت خود در این سمت، درباره جنگ اوکراین پیش‌بینی کرد که روسیه در این جنگ پیروز نخواهد شد.

ژنرال میلی عصر پنجشنبه به وقت واشنگتن در نشست مجازی گروه تماس دفاعی اوکراین گفت هرچند که ایالات متحده و گروه متحدان ناتو پشت اوکراین ایستاده‌اند اما اوکراین باید بداند که جت‌های اف-۱۶ ایالات متحده در جنگ این کشور با روسیه «معجزه» نخواهند کرد.

وی گفت: از نقطه نظر نظامی، روسیه در این جنگ پیروز نخواهد شد. این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

اظهارنظر مقام ارشد نظامی ایالت متحده بعد از تصمیم یک هفته پیش جو بایدن و بعد استقبال مقامات اوکراین است.

هفته پیش در حاشیه سفر جو بایدن به ژاپن برای شرکت در نشست گروه هفت، ایالات متحده اعلام کرد با تحویل جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین موافق شده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین مدتها خواستار دریافت چنین کمکی بود و بعد از این خبر گفت حضور جنگنده‌های اف-۱۶ بیانگر شکست روسیه خواهد بود.

ژنرال میلی روز پنجشنب بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده مخالف استفاده از تجهیزات آمریکایی در درون روسیه است و کمک‌ها به اوکراین تنها برای دفاع در داخل این کشور است.

جو بایدن به تازگی ژنرال چارلز کیو براون را به عنوان جانشین مارک میلی به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده که در صورت رای سنا، جایگزین او خواهد شد. آقای کیو براون در حال حاضر فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده است.

XS
SM
MD
LG