لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۷

گزینه جو بایدن برای ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی شد؛‌ انتصاب او تاریخی می‌شود


جو بایدن پنجشنبه عصر به وقت واشنگتن در کاخ سفید ژنرال براون را رسما برای ریاست ستاد مشترک ارتش نامزد کرد.
جو بایدن پنجشنبه عصر به وقت واشنگتن در کاخ سفید ژنرال براون را رسما برای ریاست ستاد مشترک ارتش نامزد کرد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ژنرال چارلز براون را به عنوان گزینه جدید خود برای ریاست ستاد مشترک ارتش ایالات متحده معرفی کرد. آقای براون برای احراز این سمت باید رای سنای آمریکا را کسب کند.

آقای بایدن در مراسمی که در کاخ سفید روز پنجشنبه برگزار شد با تجلیل از جایگاه ژنرال براون گفت: عملکرد و قضاوت او در هر سمتی که بوده مورد تجلیل و احترام همکارانش بوده است... او همچنین مورد ستایش متحدان و شرکای ما در خارج از کشور هم قرار گرفته است.

مقامات ارشد واحدهای ارتش ایالات متحده آمریکا با ژنرال مایک میلی عکس یادگاری می‌گیرند.
مقامات ارشد واحدهای ارتش ایالات متحده آمریکا با ژنرال مایک میلی عکس یادگاری می‌گیرند.

ژنرال چارلز براون اگر بتواند رای اکثریت سنا را کسب کند، جانشین ژنرال مارک میلی می‌شود که در دوره دونالد ترامپ منصوب شده بود و تاکنون در دولت بایدن هم کار کرده بود. دوره او در اکتبر‌ به پایان می‌رسد.

ژنرال براون ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ با رای سنا به عنوان نخستین آمریکایی آفریقایی‌تبار، به عنوان رئیس ستاد نیروی هوایی ایالات متحده منصوب شد. او که اکنون شصت ساله است، یک ژنرال چهارستاره و خلبان است. او در سالهای گذشته بر عملیات هوایی ائتلاف علیه داعش از پایگاه اصلی نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه نظارت داشت. او همچنین از تنش‌های بین آمریکا و چین در اقیانوس آرام آگاه است.

پیش بینی می‌شود که کار ژنرال براون برای کسب رای تائید از سنا سخت باشد چون اکثریت سنا از حزب دموکرات و هم حزب جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هستند.

در صورتی که ژنرال براون در این سمت منصوب شود برای نخستین بار خواهد بود که وزیر دفاع آمریکا و رئیس ستاد مشترک ارتش در اختیار دو آمریکایی آفریقایی‌تبار خواهد بود. لوید آستین در حال حاضر وزیر دفاع آمریکا است.

پیش از این تنها یکبار، کالین پاول به عنوان یک آمریکایی آفریقایی‌تبار، به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش منصوب شده بود.

XS
SM
MD
LG