لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

پلمب باشگاه ورزشی در رشت؛ اداره ورزش گیلان: باشگاه‌ها تذکر «عفاف و حجاب» بدهند


 پلمب واحدهای صنفی برای تحمیل حجاب اجباری
پلمب واحدهای صنفی برای تحمیل حجاب اجباری

اداره ورزش و جوانان استان گیلان روز پنج‌شنبه ۲۴ فروردین، اعلام کرد که یک باشگاه ورزشی در رشت، به دلیل آن چه «رعایت نکردن موازین شرعی و شئونات اسلامی» عنوان کرد، توسط اداره اماکن پلمب شد.

به گفته روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان، مجموعه ورزشی پلمب شده «یکی از باشگاه‌های معروف در آموزش رشته‌های رزمی و ایروبیک» استان گیلان بوده است.

بنا بر این گزارش، علت پلمب این مجموعه ورزشی، «رعایت نکردن شئونات اسلامی از سوی ورزشکاران و مراجعه‌کنندگان» عنوان شده است.

روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان گفت که «پس از مشاهده حضور برخی از افراد و ورزشکاران بدحجاب در این باشگاه، تیم بازرسی عفاف و حجاب به محل این باشگاه اعزام و سپس این مورد با اماکن در میان گذاشته شد و باشگاه از سوی اداره اماکن پلمب شد.»

به گفته این اداره، طرح «عفاف و حجاب» در همه شهرستان‌های گیلان آغاز شده است و مسئولان مجموعه‌های ورزشی «دولتی و خصوصی» استان موظف شده‌اند «بنرهای یک‌شکل طراحی‌شده عفاف و حجاب از سوی روابط عمومی اداره کل» ورزش و جوانان را در ورودی ساختمان نصب کنند و به «تمامی علاقه‌مندان ورزش، رعایت حجاب و عفاف را متذکر شوند.»

مقامات جمهوری اسلامی در چند ماه گذشته شماری از واحدهای تجاری و صنفی را به دلیل نقض حجاب اجباری و «رعایت نکردن شئونات اسلامی» پلمب کرده‌اند.

همچنین مقامات حکومتی اعلام کرده‌اند که برای مقابله با نقض حجاب اجباری شیوه‌هایی، از جمله ارائه ندادن خدمات به مخالفان حجاب اجباری و تعیین جریمه‌های نقدی، را در پیش خواهند گرفت.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در تازه‌ترین اظهاراتش رعایت نکردن حجاب اجباری را «حرام شرعی و سیاسی» دانسته است، در حالی که برخی روحانیان شیعه از برخورد مقامات جمهوری اسلامی با نافرمانی مدنی تن ندادن به حجاب اجباری انتقاد کرده‌اند.

در این حال، تصاویر و فیلم‌های متعددی از رفت و آمد بدون حجاب زنان در مناطق مختلف ایران در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

این مطلب با استناد به گزارش‌های وب‌سایت دیده‌بان و صدای آمریکا تنظیم شده است.

XS
SM
MD
LG