لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

سناتور منندز: جمهوری اسلامی به حمله هولناک به زنان در ایران ادامه می‌دهد


همزمان با موضع‌گیری‌های مقامات جمهوری اسلامی علیه مخالفان حجاب اجباری، ویرایش تازه‌ای از «طرح جامع عفاف و حجاب» منتشر شد.
همزمان با موضع‌گیری‌های مقامات جمهوری اسلامی علیه مخالفان حجاب اجباری، ویرایش تازه‌ای از «طرح جامع عفاف و حجاب» منتشر شد.

باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، روز دوشنبه در واکنش به خبر نصب دوربین‌هایی برای شناسایی زنان مخالف حجاب اجباری در ایران گفت: «رژیم ایران با مصونیت به حمله هولناک خود به زنان در سراسر کشور ادامه می‌دهد» و جامعه بین‌المللی نباید آن را نادیده بگیرد.

او در توییتی نوشت: «مفهوم حکومت نظارتی معنی جدیدی می‌یابد.»

در روزهای گذشته مقامات ارشد پلیس جمهوری اسلامی مدعی شده‌اند که می‌توانند مخالفان حجاب اجباری را از طریق دوربین‌های نظارتی حوزه کنترل ترافیک، شناسایی کنند و به آنها تذکر دهند.

به گفته، محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، دوربین‌های «ثبت تخلفات و جرایم رانندگی» که در سطح شهر وجود دارند، اقدام به «رصد موارد کشف حجاب» نیز می‌کنند.

روز شنبه نوزدهم فروردین‌ماه احمدرضا رادان فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی نیز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که نیروهای پلیس در سه حوزه معابر عمومی، خودرو و اماکن که به گفته او «کشف حجاب» صورت می‌گیرد، اقدام به تذکر، توقیف، پلمب و یا معرفی به دستگاه قضایی حکومت می‌کنند.

XS
SM
MD
LG