لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۲

فیفا: هتل‌های قطر تبعیض در مورد مهمانان جام‌جهانی را کنار بگذارند


جام تیم قهرمان جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲
جام تیم قهرمان جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲

فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» روز جمعه ۲۳ اردیبهشت اعلام کرد، هتل‌هایی که در فهرست رسمی اقامتگاه‌های توصیه شده برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر هستند، موظفند که از مهمانان با رفتاری «غیر تبعیض آمیز» استقبال کنند، در غیر این صورت با فسخ قرارداد روبرو خواهند شد.

به گزارش رویترز، نظرسنجی‌ها نشان داده است که سه هتل از ۶۹ هتلی که در فهرست رسمی اقامتگاه‌های توصیه شده فیفا قرار دارند، از ورود زوج‌های همجنس خودداری خواهند کرد.

بیست هتل دیگر نیز گفته‌اند که از آنها پذیرایی خواهند کرد به شرط آن که به طور عمومی نشان ندهند که همجنس‌گرا هستند. و ۳۳ هتل دیگر نیز گفته‌اند که هیچ مشکلی با رزرو اتاق برای زوج‌های همجنس‌ ندارند.

همجنس‌گرایی در قطر، که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر میزبانی جام جهانی فوتبال را بر عهده دارد، غیر قانونی است.

فیفا در بیانیه‌ای به رویترز گفت، از زمانی که از این گزارش مطلع شده با کمیته عالی تحویل و میراث در تماس بوده است و «اطمینان حاصل خواهد کرد تا هتل‌های ذکر شده، بار دیگر از الزامات سفت و سخت ما در رابطه با استقبال از مهمانان با رفتاری بدون تبعیض آگاه شوند.»

فیفا افزود: «هتل‌ها، همینطور سایر ارائه‌‌دهندگان خدمات مرتبط با جام جهانی فوتبال که استانداردهای بالای تعیین شده توسط سازمان‌دهندگان را رعایت نکنند، قراردادهایشان فسخ خواهد شد.»

فیفا در این بیانیه هشدار داد که برای محکم‌تر کردن الزاماتش، هتل‌های مرتبط را در این مدت مورد نظارت و ارزیابی قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG