لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

ادامه پس‌لرزه‌های «سیسمونی گیت»؛ تصویر بلیت پرواز مستقیم خانواده قالیباف منتشر شد


محمدباقر قالیباف و همسرش
محمدباقر قالیباف و همسرش

در پی اظهارات تلویحی مهدی طائب مبنی بر این که سفر خانواده محمدباقر قالیباف از سوریه به ترکیه پوششی بوده، فرد افشاکننده خبر «سیسمونی گیت»، تصاویری از بلیت پرواز مستقیم تهران به استانبول همسر، دختر و داماد رئیس مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد.

وحید اشتری با انتشار تصویر بلیت‌هایی به نام زهرا سادات مشیر، مریم قالیباف و امیررضا بحیرایی، در رشته توییتی نوشت: «برای تطهیر رئیس مجلس، سیسمونی گیت را هم به ریش حاج قاسم بستند.»

بر اساس تصاویر انتشار یافته، سفر همسر، دختر و داماد رئیس مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ساعت ۲۰:۱۵ با پرواز شماره ۹۷۰۲ ایران ایرتور از تهران به استانبول بوده و زمان بازگشت آنها نیز شش روز بعد یعنی ساعت ۱۳:۴۵ سه‌شنبه ۳۰ فروردین بوده است.

اشتری با بیان این که «سفر به سوریه یک دروغ جدید برای لاپوشانی افتضاح است»، گفت که مهدی طائب «کالسکه و پستونک نوه را پشت جهاد و شهادت قایم کرده» و «در لباس پیغمبر دروغ می‌گوید» که «همسر و دختر رئیس مجلس، سوریه بودند و از آن جا به ترکیه رفتند.»

ماجرای سفر خانواده قالیباف به ترکیه که گفته شده است برای خرید سیسمونی نوزاد بوده، در هفته‌های گذشته به یکی از داغ‌ترین سوژه‌های رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد. در توییتر بسیاری از کاربران با به کار بردن هشتگ‌های «سیسمونی گیت» و «سفره انقلاب» به استاندارد دوگانه مقامات جمهوری اسلامی در زندگی خودشان و مردم ایران واکنش نشان دادند. موضوع به همین جا ختم نشد و تا جایی پیش رفت که در جلسه‌ای «غیر علنی» در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین برخی منابع خبری و یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی از اسنادی خبر دادند که بر اساس آنها، خانواده این مقام جمهوری اسلامی دو آپارتمان به قیمت تقریبی «۲۰ میلیون لیر» در استانبول خریده‌اند.

از سویی، مهدی طائب در حمایت از قالیباف، در یک جمع خصوصی با تأکید بر همکاری نزدیک محمدباقر قالیباف با قاسم سلیمانی، اعلام کرد که «این سفرها» در راستای پشتیبانی از اقدامات سلیمانی بوده و خانواده قالیباف از سوریه به ترکیه رفته‌اند و ممکن است کسی داماد قالیباف را برای انجام این سفر تحریک کرده باشد.

او همچنین گفت افشاگر این ماجرا میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی و صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول وب‌سایت رجانیوز است. ادعایی که شکایت میثم نیلی از رئیس قرارگاه عمار و برادر رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را در پی داشت و مهدی تائب مجبور شد از نیلی عذرخواهی کند.

XS
SM
MD
LG