لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۲

پس‌لرزه‌های «سیسمونی‌گیت»؛ طائب نام افشاگر سفر خانواده قالیباف به ترکیه را فاش کرد 


 محمدباقر قالیباف و همسرش (آرشیو)
محمدباقر قالیباف و همسرش (آرشیو)

در یکی از تازه‌ترین واکنش‌ها به انتشار تصاویر همسر، دختر، و داماد محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در فرودگاه تهران و در بازگشت از سفر به ترکیه به همراه تعداد زیادی چمدان، مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار ضمن دفاع از محمدباقر قالیباف می‌گوید کسی که ماجرای سفر خانواده قالیباف به ترکیه را افشا کرده، از نزدیکان ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، است.

بنا بر یک فایل صوتی که شبکه خبری ایران اینترنشنال روز جمعه ۱۶ اردیبهشت منتشر کرد، مهدی طائب با بیان سخنانی در یک جمع خصوصی درباره ماجرای سفر خانواده قالیباف به ترکیه که در رسانه‌های اجتماعی به «سیسمونی‌گیت» شهرت یافته است، می‌گوید که افشاگر این ماجرا میثم نیلی، برادرِ داماد ابراهیم رئیسی، است.

ماجرای سفر خانواده قالیباف به ترکیه در هفته‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفت و تا جایی پیش رفت که به صحن مجلس ایران کشیده شد، اما در جلسه‌ای «غیر علنی» مورد بررسی قرار گرفت.

همزمان ۲۳۳ نماینده مجلس طی بیانیه‌ای با حمایت از محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، از وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه خواستند برای «شناسایی طراحان و مجریان تخریب مجلس شورای اسلامی» وارد عمل شوند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «در این دو سال گاهی مسائل مربوط به یک نماینده، گاهی یک کمیسیون، گاهی یک طرح یا قانون و در تازه ترین آنها نیز به صورت هدفمند تخریب ریاست محترم مجلس پرداختند و در بسیاری اوقات، کلیت مجلس مورد هجمه قرار گرفت.»

تب رسوایی قالیباف با انتشار ابعاد تازه‌تری از سفر خانواده‌اش به ترکیه داغ‌تر شد و رسانه‌ها دلیل دیگر سفر جنجالی به ترکیه را نه تنها خرید سیسمونی، که خرید دو واحد آپارتمان لوکس در برجی گران‌قیمت در استانبول اعلام کردند.

به نظر می‌رسد انتشار فایل صوتی اظهارات مهدی طائب، ابعداد تازه‌تری از این ماجرا را برملا کرده و ورود احتمالی نهادهای امنیتی به ماجرا را در پی داشته باشد.

مهدی طائب، رئیس قرارگاه عمار و برادر حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه، است.

XS
SM
MD
LG