لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

دردسرهای قالیباف از ۱۸تیر تا ۳۱ فروردین


محمدباقر قاليباف
محمدباقر قاليباف

در حالیکه یک هفته از افشای سفر خانواده رییس مجلس جمهوری اسلامی به ترکیه در ماه رمضان می‌گذرد، تب ماجرای خرید سیسمونی برای نوه محمد باقر قالیباف همچنان داغ است و در صدر اخبار رسانه‌های فارسی زبان قرار دارد.
اما در میان خبرهای منتشر شده کمتر رسانه‌ای به این موضوع توجه کرده که قالیباف تنها یک فرزند دختر دارد و او همانی است که ماجرای عروسی پرهزینه‌اش در سال ۱۳۹۵ حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد.

دردسرهای داماد بدقدم
محمد رضا بحیرانی، داماد محمد باقر قالیباف، پسر همرزم رییس مجلس امروز و شهردارِ روز عروسی است، دامادی که گویا چندان برای پدر‌زنش خوش قدم نبوده ‌است .

۱۸ تیر ۱۳۹۵ رسانه ها از قرق پارک جنگلی لویزان در شمال شرق تهران خبر دادند رسانه های عمدتاً اصولگرا نوشتند: در آن شب که دقیقا برابر بود با «سالگرد حمله گازانبری به دانشجویان کوی دانشگاه همزمان با فرماندهی قالیباف در نیروی انتظامی» ماموران از تردد مردم در پارک شیان جلوگیری کردند.

سایت معماری نیوز که آن زمان تصاویر عروسی را منتشر کرده ‌بود، نوشت: از چهار روز پیش از برگزاری جشن، شهرداری منطقه به حالت آماده‌باش کامل درآمده و ورودی جنگل لویزان نیز چراغانی شده ‌بود. همچنین طبق گفته‌های این سایت، پارک جنگلی لویزان یک شبه مرمت و آسفالت‌های آن لکه گیری و خط‌کشی شد.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فردای عروسی در روز نوزدهم تیر ۱۳۹۵ برای رفع و رجوع اخبار و تصاویر منتشرشده نوشت: «منوی سفارشی بر خلاف ادعاها برای مهمانان در این شب کوبیده، جوجه کباب و مرغ بود. همچنین به همراه غذا سالاد، نوشابه و ژله هم سرو شده است. حدود ۵۰۰ نفر در این عروسی حضور یافته و دو مداح هم مولودی خوانی کردند. مقابل در ورودی، نیروهای انتظامات سالن حضور داشتند و بر اساس شناخت و یا کارت ورودی مهمانان را به داخل سالن هدایت می‌کردند.»

حالا پس از شش سال از آن عروسی پرماجرا، در حالی موضوع سیسمونی‌گیت مطرح می‌شود که شماری از اصولگرایان وابسته به حکومت می‌گویند: فرزندان مسوولان نظام موسوم به آقازاده‌ها سبک زندگی متفاوتی برای خود برگزیده‌اند.

البته در این میان افرادی هم هستند که سعی دارند موضوع را کم‌اهمیت جلوه دهند. یکی از نمایندگان شورای شهر تهران در سخنرانی شبهای قدر گفت: دختر آقای قالیباف که تازه عروس شده با همسرش چند تکه وسایل نوزاد از حراجی خریده‌اند، اما بدخواهان این ماجرا را پیراهن عثمان کرده‌اند.

در حالیکه افکار عمومی در انتظار عذرخواهی رییس مجلس، همچون پسرش ، به دلیل ماجراهای سفر همسر، دختر و دامادش به ترکیه هستند، اما محمد باقر قالیباف همچنان سیاست سکوت را در پیش گرفته است.

محمد باقر قالیباف در حالی پس از دو دوره شرکت ناکام در انتخابات ریاست جمهوری به مجلس یازدهم راه یافت که در انتخابات کم فروغ اسفند ۹۸ فقط یک میلیون و دویست هزار رای را در حوزه انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر» از آن خود کرده بود.

XS
SM
MD
LG