لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۵

تخریب مزار نسیم رحمانی‌فر؛ تجمع اعتراضی خانواده‌های پرواز پی‌اس۷۵۲ در بهشت‌زهرا


تخریب مزار نسیم رحمانی‌فر، از کشته‌شدگان حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی
تخریب مزار نسیم رحمانی‌فر، از کشته‌شدگان حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی

در پی تخریب سنگ مزار نسیم رحمانی‌فر، از کشته‌شدگان حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی، شماری از اعضای خانواده‌های دادخواه این واقعه در بهشت زهرا تجمع کردند.

در این تجمع اعتراضی که دوشنبه ۲۳ مرداد در بهشت زهرای تهران برگزار شد، اعضای خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی خواستار پایان دادن به تخریب سریالی سنگ مزارهای جان‌باختگان شدند.

در تجمع خانواده‌های معترض شماری از زنان حجاب اجباری بر سر نداشتند و برخی از آنها تصاویری از جان‌باختگان و پلاکاردهایی با متن اعتراضی در دست داشتند.

بر روی یکی از پلاکاردها نوشته شده است: «سریال تخریب سنگ و عکس مزار جان‌باختگان انهدام هواپیمای اوکراینی پس از ارشیا و روجا به نسیم رسید. ادامه بی‌حرمتی را تحمل نمی‌کنیم.»

آسیب زدن به سنگ و عکس مزار در ایران توسط افرادی که گمان می‌رود عوامل جمهوری اسلامی باشند، پیش از این نیز بارها روی داده است.

در ماه‌های گذشته مزار کشته‌شدگان اعتراضات سراسری بارها تخریب شده است.

تخریب سنگ مزار کاروان قادر شکری، نوجوان کشته شده در اعتراضات
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

پس از آتش زدن مزار مجید کاظمی، معترض اعدام‌شده، پسرخاله او گفت که این اقدام کار عوامل جمهوری اسلامی است و «گریبانگیر عبای خودشان» می‌شود.

قیرپاشی، شکستن شیشه‌های عکس، بریدن درخت‌های کاشته شده بر مزار کشته‌شدگان، و تخریب سنگ مزار، از جمله روش‌هایی است که در تخریب قبر مخالفان جمهوری اسلامی و قربانیان نقض حقوق بشر در ایران به کار رفته است.

پس از انقلاب ۵۷ خانواده بسیاری از اعدام‌شدگان با آزارهای مشابه روبه‌رو بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG