لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۹

برگزاری چندین تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران


اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی - ایلنا
اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی - ایلنا

صدها تن از بازنشستگان و مستمری‌‌بگیران تامین اجتماعی روز یکشنبه ۱۵ اسفند در شهرهای مختلف ایران تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

این بازنشستگان به وضعیت معیشتی، تورم، نحوه اجرای همسان‌سازی مستمری‌های خود، و کسر سرانه درمان از مستمری‌ها اعتراض دارند.

بر اساس ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، این تجمعات اعتراضی از جمله در شهرهای تبریز، رشت، اصفهان، کرمان، اردبیل، کرمانشاه، اهواز، قزوین، اراک، و شوش برگزار شد.

«گرانی، تورم، بلای جان مردم»، «سفره ما خالیه، وضع شما عالیه»، و «ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه» از شعارهایی بود که در این تجمعات سر داده شد.

«اجرای همسان‌سازی حق مسلم ماست» و «تا حق خود نگیریم٬ آروم نمی‌نشینیم» از دیگر شعارهایی بود که در این تجمعات شنیده شد.

گزارش‌ها حاکی است که مامورین نیروی انتظامی در برخی از شهرها از جمله در گرگان با تجمع‌کنندگان برخورد کرده و تعدادی را نیز بازداشت کرده‌اند.

همزمان یک تجمع اعتراضی نیز از سوی شماری از آتشنشان‌ها در کرج برگزار شد.

پایین بودن سطح حقوق و دستمزد٬ وضعیت بیمه، مشکلات مسکن و عدم اعمال سختی کار در حقوق‌شان از مواردی است که این آتشنشان‌ها به آنها اعتراض دارند.

پیشتر نیز جمعی از آتشنشان‌ها روز سوم اسفند با برگزاری یک تجمع اعتراضی مقابل ساختمان شهرداری تهران خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

طی ماه‌های گذشته نقاط مختلف ایران صحنه برگزاری تجمعاتی اعتراضی از سوی معلمان، کارگران، بازنشستگان، و سایر اقشار جامعه بوده است.

این تجمعات که اغلب در اعتراض به وضعیت معیشتی و افزایش تورم در ایران برگزار شده، در مواردی با سرکوب و بازداشت معترضان توسط مامورین انتظامی و امنیتی مواجه شده است.

[منابع: رسانه‌های اجتماعی؛ ایلنا]

XS
SM
MD
LG