لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

تداوم اعتراضات معیشتی؛ تجمع کارگران توزیع برق و کاغذ پارس


اعتراضات کارگری در ایران - آرشیو
اعتراضات کارگری در ایران - آرشیو

در ادامه اعتراضات معیشتی در ایران مال‌باختگان شرکت بادران گستران در تهران، کارگران کارخانه کاغذ پارس در هفت‌تپه، و کارکنان شرکت توزیع برق لرستان در خرم‌آباد تجمع کردند.

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از برگزاری دو تجمع اعتراضی جداگانه مال‌باختگان شرکت بادران گستران در روز چهارشنبه در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب و دادگاه کیفری استان در تهران خبر داد.

معترضان خواهان برگرداندن سرمایه‌های از دست رفته خود، ابطال مجوز فعالیت، و نیز برخورد قانونی با کارمندان خاطی این شرکت شده‌اند.

ایلنا همچنین از تجمع و اعتصاب غذای گروهی از کارگران کارخانه کاغذ پارس هفت‌تپه در روز چهارشنبه در اعتراض به بی‌اعتنایی مسئولان به مطالبات صنفی خود خبر داد.

کارگران معترض شعار دادند: «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم.»

روز چهارشنبه جمعی از نیروهای شرکت توزیع برق استان لرستان در مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان روشن شدن وضعیت استخدامی خود شدند.

طی ماه‌های گذشته نقاط مختلف ایران صحنه برگزاری تجمعاتی اعتراضی کارگران و کارکنان شاغل و بازنشسته اصناف مختلف و سایر اقشار جامعه بوده است.

این تجمعات که اغلب در اعتراض به وضعیت معیشتی برگزار می‌شوند، در مواردی با سرکوب و بازداشت معترضان توسط ماموران حکومتی همراه بوده است.

XS
SM
MD
LG