لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۲

هفتمین روز تجمع معلمان حق‌التدریسی در اعتراض به وضعیت استخدامی خود


اعتراضات سراسری معلمان در ایران تصویری از تجمع الیگودرز (آرشیو)
اعتراضات سراسری معلمان در ایران تصویری از تجمع الیگودرز (آرشیو)

اعتراض ده‌ها تن از معلمان حق‌التدریسی در تهران روز دوشنبه نهم اسفند برای هفتمین روز متوالی ادامه یافت.

این تجمع مقابل سازمان امور استخدامی کشور برگزار شد و معلمان حق‌التدریسی خواستار پایان «بلاتکلیفی» و صدور حکم خود شدند.

این معلمان نسبت به «عدم تحقق» وعده‌های مسئولان در رابطه با وضعیت «مبهم» استخدامی و نیز پایین‌بودن دستمزدهایشان اعتراض دارند.

برخی از این معلمان حق‌التدریسی به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند: «درآمد ما پایین است، برخی از معلمان حتی پول سفر به تهران را هم نداشتند و همکاران با کمک هم برای آنان پول جمع کردند.»

این معلمان می‌گویند چیزی بیش از حقشان را مطالبه نمی‌کنند و از مسئولان می‌خواهند که به وعده‌های خود عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا این معلمان خواستار اجرای طرح موسوم به «تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» شده‌اند که در سال ۱۳۸۸ به تصویب مجلس رسید.

این معلمان حق‌التدریسی روز یکشنبه هشتم اسفندماه با برگزاری تجمعی مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، از نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

این معلمان حق‌التدریسی هفته گذشته نیز با تجمع و تحصن چند روزه‌ای مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش، خواستار توجه مسئولین به وضعیت معیشتی خود و پایین‌بودن دستمزدهایشان شدند.

طی ماه‌های گذشته نقاط مختلف ایران صحنه برگزاری تجمعاتی اعتراضی از سوی معلمان، کارگران، بازنشستگان و سایر اقشار جامعه بوده است.

این تجمعات که اغلب در اعتراض به وضعیت معیشتی برگزار شده، در مواردی با سرکوب و بازداشت معترضان توسط ماموران حکومتی مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG