لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۱

رئیس جمهوری آمریکا: دست روسیه را از سیستم مالی غرب قطع می‌کنیم


Biden
Biden

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه ٣ اسفند طی سخنانی درباره بحران اوکراین از اعمال تحریم‌های بسیار شدید علیه بخش‌های بانکی و مالی و افراد نزدیک به حکومت روسیه خبر داد و گفت که تحریم‌های بیشتری در راه خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا گفت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در سخنان دیروز خود به حق موجودیت اوکراین حمله کرد و افزود تردیدی در مهاجم و متجاوز بودن روسیه وجود ندارد.

وی اعلام کرد که در واکنش به اقدامات روسیه، ایالات متحده و شرکایش تحریم‌هایی بسیار فراتر از تحریم‌های سال ۲۰۱۴ بر روسیه اعمال و دست این کشور را از سیستم مالی غرب قطع می‌کنند. وی افزود که در این راستا چهار تحریم بر دو نهاد مالی روسیه به نام‌های «وی‌ای‌بی» و «بانک نظامی» روسیه و نیز الیگارش‌های آن کشور اعمال می‌شوند.

رئیس جمهوری بایدن در ادامه گفت واشنگتن با برلین در حال همکاری است تا اطمینان حاصل کند پروژه نورد استریم-٢ ادامه پیدا نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کمک دفاعی آمریکا و متحدانش به اوکراین ادامه خواهد یافت، افزود هم‌اکنون استونی، لتونی، و لیتوانی در حال آماده‌باش هستند.

آقای بایدن تاکید کرد آمریکا و متحدانش از وجب به وجب خاک ناتو دفاع خواهند کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به حضور بیش از ۱۵۰ سرباز و انواع تجهیزات و تسلیحات نظامی روسیه در اطراف اوکراین گفت احتمال حمله در روزهای آینده بسیار جدی است.

جو بایدن ضمن تاکید بر هنوز باز بودن در دیپلماسی مقابل روسیه گفت آمریکا و متحدانش مسکو را نه بر اساس سخنان پوتین، بلکه بر اساس اقدامات او می‌سنجند.

شما می‌توانید این کنفرانس خبری را که به طور زنده و با ترجمه همزمان در اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، و فیسبوک صدای آمریکا پخش شد، این جا مشاهده کنید.

یوتیوب:

فیسبوک:

توئیتر:

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG