لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

پرزیدنت بایدن از اقدامات جدید دولت خود برای مقابله با سویه امیکرون خبر داد


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده (آرشیو)
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده (آرشیو)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، بعدازظهر سه‌شنبه ٣٠ آذر طی سخنانی از اقداماتی تازه برای حمایت از شهروندان آمریکا و کمک به جوامع و بیمارستان‌ها در مقابله با سویه امیکرون خبر داد.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر ضرورت دریافت واکسن از سوی بزرگسالان و افراد پنج تا ١٢ ساله، دریافت دز یادآور، و همچنین پوشیدن ماسک در اماکن عمومی گفت: «ما باید درباره امیکرون نگران باشیم نه وحشت‌زده.»

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت دریافت دز یادآور گفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، نیز دز یادآور را دریافت کرده است.

استقرار پرسنل بهداشتی بیشتر، گسترش ظرفیت بیمارستان‌ها، فراهم‌آوردن امکانات ضروری، دسترسی آسان‌تر به تست رایگان، و افزایش ظرفیت برای دریافت واکسن، محورهای مهم سخنان پرزیدنت بایدن بود.

پرزیدنت بایدن دستور داد هزار تن دیگر از پرسنل بهداشتی ارتش برای کمک به مقابله با امیکرون آماده شوند.

پرزیدنت بایدن در ادامه به آژانس مدیریت اضطراری فدرال دستور داد کارمندان و ظرفیت خود را افزایش دهند و با هزینه دولت فدرال شروع به افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان‌ها بکنند.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد ظرفیت دسترسی به تست رایگان افزایش خواهد یافت. در حال حاضر بیش از ٢٠ هزار محل انجام تست رایگان و ٩٠ هزار محل دریافت واکسن کووید١٩ در سراسر ایالات متحده وجود دارد و این تعداد افزایش خواهد یافت.

اقدامات جدید بر اساس طرح کلانی است که پرزیدنت بایدن اوایل ماه جاری میلادی با هدف حفاظت حداکثری از آمریکایی‌ها پیش از فرارسیدن زمستان و آمادگی برای افزایش احتمالی موارد ابتلا به دلیل شیوع سویه امیکرون اعلام کرده بود.

هم اکنون ٧٣ درصد از کل جمعیت بزرگسال آمریکا به طور کامل واکسینه شده‌اند و روزانه یک میلیون دز واکسن یادآور در بیش از ٩٠ هزار محل ویژه به طور رایگان توزیع می‌شود.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، ایالات متحده آمریکا تحت رهبری جو بایدن هم‌اکنون صدها میلیون ماسک ان-۹۵، میلیاردها دست‌کش، ده‌ها میلیون روپوش بیمارستانی، و بالغ بر ١٠٠ هزار دستگاه کمک تنفسی را در ذخیره ملی راهبردی خود نگاه می‌دارد.

XS
SM
MD
LG