لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۲

اولین مورد «امیکرون» در آمریکا؛ بایدن طرح جدیدی برای مقابله با کرونا ارائه می‌کند


جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا.
جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا.

یک روز پس از مشاهده نخستین مورد ابتلا به گونه «امیکرون» کووید-۱۹ در ایالت کالیفرنیا، جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده از طرح جدیدی برای مقابله با ویروس کرونا در فصل زمستان رونمایی می‌کند.

آقای بایدن قرار است عصر پنجشنبه، دوم دسامبر (۱۱ آذر) در انستیتو ملی بهداشت آمریکا جزئیات برنامه جدید خود را ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارزار فوری تزریق دزهای یادآور و شدت بخشیدن به انجام تست کرونا از مهمترین اقداماتی است که قرار است آمریکایی‌ها را برای مقابله با کرونا در فصل زمستان آماده کند.

این طرح همچنین شرکت‌های بیمه خصوصی را ملزم می‌کند هزینه تست‌های کرونا در خانه را تقبل کنند. همچنین مسافرانی که وارد ایالات متحده می‌شوند، فارغ از وضعیت واکسیناسیون آنها، موظف به انجام تست کرونا هستند.

با این حال، آمریکا از بستن مرزها و اعمال قرنطینه دوباره پرهیز خواهد کرد و تنها توصیه رئیس‌ جمهوری به مردم این است که در فضاهای بسته عمومی ماسک بزنند.

دولت بایدن، سرعت بخشیدن به تزریق دزهای یادآور را مؤثرترین ابزار برای مقابله با کرونا در زمستان امسال می‌داند. کارشناسان بهداشتی معتقدند این دزها می‌توانند محافظت بهتر و پایدارتری در مقابل ویروس از جمله انواع جدید آن ایجاد کنند.

جف زینتز، هماهنگ کننده تیم کاخ سفید برای مقابله با کووید-۱۹ به شبکه «سی بی اس» گفت قرار است کارزاری ملی برای جذب ۱۰۰ میلیون آمریکایی واجد شرایط که هنوز دزهای یادآور خود را دریافت نکرده‌اند راه‌اندازی شود

مقامات آمریکایی معتقدند متقاعد کردن کسانی که قبلاً واکسینه شده‌اند برای دریافت دز یادآور بسیار آسان‌تر از واکسینه کردن ۴۳ میلیون آمریکایی بزرگسال است که با وجود کارزارهای گسترده برای زدن واکسن، از این کار خودداری کرده‌اند.

کاخ سفید همچنین خبر داد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا قرار است دستورالعمل جدیدی را برای مدارس صادر کند که بر اساس آن، افرادی که در معرض ویروس بوده‌اند می‌توانند با انجام تست‌های مکرر و استفاده از ماسک به مدرسه بروند. این اقدام می‌تواند به کاهش افت تحصیلی کمک کند.

کاخ سفید اعلام کرده است از هفته آینده، تمامی مسافرانی که به ایالات متحده سفر می‌کنند، صرف نظر از ملیت یا وضعیت واکسیناسیون، باید تست منفی کرونا را که یک روز پیش از سوار شدن به هواپیما گرفته شده ارائه کنند. در حال حاضر، این تست برای افراد واکسینه شده باید سه روز قبل از پرواز باشد.

داده‌های روزنامه نیویورک تایمز نشان می‌دهد آمریکا طی چند هفته گذشته، روزانه به طور متوسط بیش از ۸۰ هزار مورد جدید ابتلا را ثبت کرده است. شش ماه پیش، این میانگین تقریباً ۱۲۰ هزار مورد جدید در روز بود.

XS
SM
MD
LG