لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

ثبت رکوردی تلخ در آمریکا: تلفات ناشی از کرونا از ۸۰۰ هزار نفر فراتر رفت


یادبودی برای قربانیان کرونا در پایتخت آمریکا
یادبودی برای قربانیان کرونا در پایتخت آمریکا

شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از ۸۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

به این ترتیب بر اساس آمار ارائه شده از هر ۱۰۰ آمریکایی بالای ۶۵ سال، یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و از هر ۴۱۵ آمریکایی یک نفر به علت ابتلا به کرونا جان باخته است.

از یک سال پیش که واکسن‌های کووید-۱۹ برای اولین بار در دسترس عموم قرار گرفتند، آمریکایی‌های مسن‌تر با سرعت بسیار بالاتری نسبت به دیگر گروه‌های سنی واکسینه شدند با این حال کرونا هنوز جان بسیاری از افراد بالای ۶۵ سال را می‌گیرد.

‌به گزارش نیویورک تایمز، در حال حاضر روزانه بیش از هزار و ۲۰۰ نفر در ایالات متحده آمریکا بر اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست می دهند که اکثر آنها ۶۵ سال یا بیشتر دارند.

پس از نخستین مرگ شناخته شده ویروس کرونا در آمریکا در فوریه سال ۲۰۲۰، تعداد قربانیان در این کشور تنها طی سه ماه به ۱۰۰ هزار نفر رسید. سرعت مرگ و میرها در تابستان ۲۰۲۰ کاهش یافت، سپس در پاییز و زمستان شدن گرفت و در بهار و تابستان امسال بار دیگر کاهش پیدا کرد.

اما ۱۰۰ هزار مرگ اخیر همگی در کمتر از ۱۱ هفته رخ داد که نشان می‌دهد مرگ و میر بار دیگر سرعت گرفته است.

بر اساس آمار رویترز، ایالات متحده آمریکا بالاترین مجموع مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در جهان را دارد و پس از آن کشورهای برزیل و هند قرار می‌گیرند.

در حال حاضر، کرونا پس از بیماری قلبی و سرطان، سومین دلیل مرگ میان آمریکایی‌های ۶۵ سال به بالا است.

این همه‌گیری از آغاز سال ۲۰۲۰ مسئول ۱۳ درصد از شمار کل مرگ و میرها در این گروه سنی بوده و بیش از دیابت، تصادف رانندگی، و آلزایمر قربانی گرفته است.

XS
SM
MD
LG