لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۶

جو بایدن تیم بهداشت و سلامت دولت خود را معرفی کرد


جو بايدن روز سه‌شنبه در ولمینگتون، تیم مقامات بهداشت و سلامت خود را معرفی کرد
جو بايدن روز سه‌شنبه در ولمینگتون، تیم مقامات بهداشت و سلامت خود را معرفی کرد

بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، تیم مقامات رسمی بهداشت و سلامت دولت خود را معرفی کرد. هاویِر بِسِرا به عنوان وزیر بهداشت و خدمات انسانی، و دکتر آنتونی فاوچی به عنوان مشاور ارشد مقابله با ویروس کرونا از جمله اعضای این تیم هستند.

جو بایدن روز سه‌شنبه ۱۸ آذر در شهر ولمینگتون ایالت دِلِوِر همچنین دکتر ویوِک مورتی را به عنوان جراح کل ایالات متحده و دکتر روشل ولنسکی را به عنوان رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری معرفی کرد.

آقای بایدن دکتر مارسِلا نونِز اسمیت را به عنوان کارشناس نابرابری سلامتی در میان نژادها و گروه‌های قومی در گروه مقابله با کووید-۱۹ معرفی کرد. همچنین جفری زایِنتس به عنوان هماهنگ‌‌کننده تیم مقابله با ویروس کرونا و مشاور جو بایدن معرفی شد.

جو بایدن ناتالی کیلیان را نیز به عنوان مشاور ارشد و معاون هماهنگ‌کننده تیم مقابله با پاندمی، معرفی کرد.

جو بایدن گفته است که خدمات بهداشت و سلامت «حقی برای همه، و نه امتیازی برای گروهی اندک» است.

رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال)،‌ که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است را کسب کرد. روند تائید رسمی انتخابات تا چند هفته طول می کشد با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال می‌کند.

کار انتقال قدرت از سوم آذر و از زمانی آغاز شد که پرزیدنت ترامپ در توئیتر خود نوشت «در راستای منافع کشور» او از اداره خدمات عمومی و همچنین دولت خود خواسته است که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت را انجام دهند.

رئیس جمهوری آینده آمریکا روز ۲۰ ژانویه، بعد از مراسم سوگند، رسما کار خود را آغاز می‌کند.

XS
SM
MD
LG