لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۱

جو بایدن تیم اقتصادی خود را برای ساخت «اقتصاد نوین آمریکایی» معرفی کرد


جو بایدن در جریان معرفی تیم اقتصادی خود
جو بایدن در جریان معرفی تیم اقتصادی خود

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، در جریان معرفی تیم اقتصادی خود، آن را تیمی درجه یک، مجرب، امتحان پس‌داده، و دارای توانایی مقابله با بحران اقتصادی کشور، توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ جو بایدن روز سه‌شنبه ۱۱ آذر در شهر ولمینگتون ایالت دِلِوِر گفت:‌ «ما می‌توانیم از بی‌مانندترین بحران اقتصادی و شغلی در تاریخ معاصر، یک اقتصاد نوین آمریکایی را بسازیم؛ اقتصادی که در خدمت همه شهروندان آمریکایی، و نه فقط برخی [از آنها]، باشد.»

در فهرست تیم اقتصادی جو بایدن وزیر خزانه‌داری و معاون او، رئیس دفتر مدیریت بودجه، و نیز رئیس و دو عضو شورای مشاوران اقتصادی معرفی شده‌اند.

طبق این فهرست، جِنت یِلن به عنوان وزیر خزانه‌داری، و وَلی آدِیِمو به عنوان معاون او، نیرا تَندِن به عنوان رئیس دفتر مدیریت بودجه، و همچنین سِسیلیا رُز به عنوان رئیس، و جَرِد برنستین و هِدِر بوشی به عنوان اعضای شورای مشاوران اقتصادی، معرفی شده اند.

رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال)،‌ که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است را کسب کرد. روند تائید رسمی انتخابات تا چند هفته طول می کشد با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال می‌کند.

کار انتقال قدرت از سوم آذر آغاز شد که پرزیدنت ترامپ در توئیتر خود نوشت «در راستای منافع کشور» او از اداره خدمات عمومی و همچنین دولت خود خواسته که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت را انجام دهند.

رئیس جمهوری جدید آمریکا روز ۲۰ ژانویه، بعد از مراسم سوگند، رسما کار خود را آغاز می‌کند.

XS
SM
MD
LG