لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

تداوم «نه» دانشجویان دانشگاه هنر؛ امروز خاری در گلوی ستمگریم


 دانشگاه هنر
دانشگاه هنر

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران روز دوم تیرماه با انتشار بیانیه‌ای بر مواضع پیشین خود تاکید و «به نام بلند آزادی» و «یاد صانع ژاله»، «نه به جمهوری اسلامی» را تکرار کردند.

دانشجویان دانشگاه هنر در این بیانیه تصریح کردند: «گذشت آن زمان که بغض فروخورده باشیم»، امروز خاری در گلوی ستمگریم. ما ایستاده‌ایم، کنار خانواده‌های دادخواه، کنار زخم‌خوردگان این سال‌های سیاه. ما پای این خاک ایستاده‌ایم و «خاموشی را روا نمی‌دانیم».

در این بیانیه آمده است: «می‌دانیم که پیروزی بزرگ یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و تنها به‌پشتوانهٔ کنش‌های کوچک و بزرگ و ایستادگی است که می‌توان این خانه را از نو ساخت. پس دل قوی داریم که تاریکی رفتنی است. و ما پیش می‌رویم، دست در دست هم، به سوی آزادی.»

به گزارش «رسانه مستقل دانشگاه هنر»،‌ در ادامه بیانیه این دانشجویان آمده است: «نه اجبار، نه سرکوب و نه دوشکا دیگر خراشی بر پولاد ارادهٔ ما نخواهد انداخت چرا که امروز یک ایران پشت ماست. ما جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر روی ماه یکایک شما خواهران و برادران آزاده و شجاع‌دلمان را می‌بوسیم و بار دیگر با شما عهد می‌بندیم که به بندبندِ پیمان‌نامه‌های پرمهرتان وفادار می‌مانیم.»

این دانشجویان همچنین خاطرنشان کردند: ما «به مبارزهٔ خود برای ایرانی آزاد ادامه می‌دهیم» و در کنار شما «تا جان در بدن هست، تن به ظلم نخواهیم داد» و «ثابت خواهیم کرد که هیچ‌چیز به عقب برنمی‌گردد.»

دانشجویان دانشگاه هنر از چند هفته قبل در اعتراض به «اجبار پوشش مقنعه» برای دختران دانشجو، دست به اعتراض و تحصن زدند. در هفته پایانی خرداد این دانشجویان
در انتقاد به فشارهای مدنی، کمپینی با عنوان «نه» را آغاز کردند که با حمایت دانشگاههای دیگر و جمع کثیری از مردم و کاربران فضای مجازی روبرو شد.

در این کمپین خطاب به نظام جمهوری اسلامی آمده است، ما هیچ حرفی با شما نداریم الا یک کلمه: «نه»

XS
SM
MD
LG