لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۴

تداوم «نه» دانشجویان دانشگاه هنر؛ امروز خاری در گلوی ستمگریم


دانشگاه هنر

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران روز دوم تیرماه با انتشار بیانیه‌ای بر مواضع پیشین خود تاکید و «به نام بلند آزادی» و «یاد صانع ژاله»، «نه به جمهوری اسلامی» را تکرار کردند.

دانشجویان دانشگاه هنر در این بیانیه تصریح کردند: «گذشت آن زمان که بغض فروخورده باشیم»، امروز خاری در گلوی ستمگریم. ما ایستاده‌ایم، کنار خانواده‌های دادخواه، کنار زخم‌خوردگان این سال‌های سیاه. ما پای این خاک ایستاده‌ایم و «خاموشی را روا نمی‌دانیم».

در این بیانیه آمده است: «می‌دانیم که پیروزی بزرگ یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و تنها به‌پشتوانهٔ کنش‌های کوچک و بزرگ و ایستادگی است که می‌توان این خانه را از نو ساخت. پس دل قوی داریم که تاریکی رفتنی است. و ما پیش می‌رویم، دست در دست هم، به سوی آزادی.»

به گزارش «رسانه مستقل دانشگاه هنر»،‌ در ادامه بیانیه این دانشجویان آمده است: «نه اجبار، نه سرکوب و نه دوشکا دیگر خراشی بر پولاد ارادهٔ ما نخواهد انداخت چرا که امروز یک ایران پشت ماست. ما جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر روی ماه یکایک شما خواهران و برادران آزاده و شجاع‌دلمان را می‌بوسیم و بار دیگر با شما عهد می‌بندیم که به بندبندِ پیمان‌نامه‌های پرمهرتان وفادار می‌مانیم.»

این دانشجویان همچنین خاطرنشان کردند: ما «به مبارزهٔ خود برای ایرانی آزاد ادامه می‌دهیم» و در کنار شما «تا جان در بدن هست، تن به ظلم نخواهیم داد» و «ثابت خواهیم کرد که هیچ‌چیز به عقب برنمی‌گردد.»

دانشجویان دانشگاه هنر از چند هفته قبل در اعتراض به «اجبار پوشش مقنعه» برای دختران دانشجو، دست به اعتراض و تحصن زدند. در هفته پایانی خرداد این دانشجویان
در انتقاد به فشارهای مدنی، کمپینی با عنوان «نه» را آغاز کردند که با حمایت دانشگاههای دیگر و جمع کثیری از مردم و کاربران فضای مجازی روبرو شد.

در این کمپین خطاب به نظام جمهوری اسلامی آمده است، ما هیچ حرفی با شما نداریم الا یک کلمه: «نه»

XS
SM
MD
LG