لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۱

نماینده روسیه در مورد روند مذاکرات احیای برجام ابراز خوش‌بینی کرد


میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام، با انتشار توئیتی مدعی شد که تنها چند مسئله کوچک باقی مانده که آن هم به گفته او قابل حل است.

اولیانوف ضمن اشاره به ادامه گفت‌وگوها در وین با لحنی خوش‌بینانه نوشت که مطمئنا هیچ موضوع لاینحلی در دستور کار باقی نمانده است.

نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام با نامیدن این دور از گفت‌وگوها با عنوان دور نهم مذاکرات گفت اگر چه این دور از گفت‌وگوها به طور رسمی دور نهم عنوان نشده است اما به صورت دوفاکتو (در عمل) این دور نهم مذاکرات است و «به‌رغم وجود پاره‌ای از اختلافات این مذاکرات شانس بالایی برای به ثمر رسیدن دارد.»

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که طی سه روز گذشته علی باقری و مورا دیدارهای متعددی داشته‌اند و در اوایل روز شنبه، دور دوم گفت‌وگوها «در سطح کارشناسی» در هتل کوبورگ برگزار شده است.

هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی به سرپرستی علی باقری کنی از روز پنج‌شنبه در پی ارائه پیشنهاداتی برای به نتیجه رساندن گفت‌وگوها به وین سفر کرده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک دیپلمات ایرانی حاضر در مذاکرات نوشت که «اکنون ساعات در وین تعیین‌کننده است.»

این درحالی است که دیگر گزارش‌ها از وقوع اختلافاتی در این میان حکایت دارد و عدم پای‌بندی ایران به تعهدات پادمانی و سه مکان هسته‌ای اعلام‌نشده، و اصرار تهران به مختومه اعلام کردن این پرونده به یکی از موانع حصول نتیجه عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG