لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۰

دیدگاه | سنگ‌قبرهای آرامگاه ملی داستان‌هایی از شجاعت و دلاوری است


آرامگاه ملی آرلینگتون در ویرجینیا
آرامگاه ملی آرلینگتون در ویرجینیا

دنیس مک‌دانا، وزیر امور کهنه‌‌سربازان ایالات متحده و مقارن با روز یادبود در مطلبی نوشت هر سنگ قبری در قبرستان‌ها در سرتاسر ایالات متحده و جهان، بازگو کننده یک داستان است.

آقای مک‌دانا در این مطلب که روز یکشنبه نهم خرداد در «اینساید سورس» منتشر شد افزود: هر وقت در زمین مقدس آرامگاه‌‌های ملی خودمان قدم می‌زنم، تامل کرده و اسامی را بلند می‌خوانم. به این شکل به خودم اطمینان می‌دهم که هیچ‌گاه نهایت قربانی کردن این وطن‌پرست‌ها که جان خود را برای آزادی ما دادند، فراموش نکنم.

وزیر امور کهنه‌سربازان دولت جو بایدن در این نوشته می‌گوید: فروتنانه‌ترین تجربه کاری من، این فرصت درخشان بوده که با زنان و مردان‌ما که در افغانستان و عراق خدمت می‌کنند، دیدار داشته و از نزدیک شاهد مقاومت و استقامت کسانی باشم که زخمی شده یا در حال بهبود هستند و همچنین ابراز عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود به خانواده نظامیانی‌ است که عزیزان آن‌ها با تابوتی که پرچم آن را پوشانده است، به خانه بازگشته‌اند.

او افزود: این‌ها فقط یک سری اسم نیستند. این‌ها خانواده و دوستانمان هستند، همسایه‌ها و دیگر شهروندان کشور هستند. این مردان و زنان داستان‌های زیادی از شجاعت و دلاوری برای گفتن دارند.

دنیس مک‌دانا در این مطلب گفت: پرزیدنت بایدن به من گفت شغل من به عنوان وزیر امور کهنه‌سربازان این است که هر چه در توان دارم برای کهنه‌سربازان به کار گیرم. او همچنین گفت هیچ تعهدی بالاتر از نگهداری و حمایت از کهنه‌سربازان‌مان که این‌همه برای ما فدا کرده‌اند، وجود ندارد.

او در پایان این مطلب گفت: امروز و همیشه، من قهرمانان خود را به یاد آورده و نام آن‌ها را می‌برم. از شما هم می‌خواهم به من پیوسته و به افتخار و در نشان از یادآودری و بازتابی از یک ملت قدردان، همراه شوید.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG