لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۴

دیدگاه | بایدن برای مقابله با ولادیمیر پوتین به استراتژی جدیدی نیاز دارد


جو بایدن و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری آمریکا و روسیه، قرار است روز ۱۶ ژوئن در ژنو دیدار کنند
جو بایدن و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری آمریکا و روسیه، قرار است روز ۱۶ ژوئن در ژنو دیدار کنند

مايكل اوهنلن، نویسنده کتاب جدیدی به نام «هنر جنگ در عصر صلح: استراتژی بزرگ آمریکا و مهار قاطع»، در مقاله‌ای که در «یو.اس.ای تودی» منتشر کرده است، می‌گوید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای مقابله با روسیه و ولادیمیر پوتین به یک «استراتژی هوشمند» نیاز دارد.

در این مقاله آمده است، رئیس جمهوری آمریکا پیش از دیدار با پوتین در ۱۶ ژوئن در ژنو به استراتژی روشن‌تری نیاز دارد.

مشکلات با روسیه به دوران پیش از دولت ترامپ بر می‌گردد و می توان در این زمینه از جرج بوش سوال کرد. او چند سال پس از آن که در تگزاس میزبان پوتین بود، با سرکوب مخالفان سیاسی پوتین در روسیه و تهاجم آن به کشور کوچک گرجستان رو‌به‌رو شد. یا می‌توان از باراک اوباما سوال کرد. او نیز چندین بار با رهبران روسیه دیدار کرد؛ اما شاهد از هم پاشیدن چشمگیر روابط در سال ۲۰۱۴ بود.

بایدن به تازگی تحریم‌هایی را که علیه شرکت‌های دخیل در پروژه خط لوله «نورد استریم» وضع شده بود، برداشت. اگر این پروژه تکمیل شود، گاز طبیعی را از روسیه و از زیر دریا به آلمان منتقل می‌کند. بایدن در تلاش برای کمک کردن به آنگلا مرکل در آلمان، به ولادیمیر پوتین هم امتیازی می‌دهد و در ازای آن هیچ چیز دریافت نمی‌کند.

آمریکا باید برای یافتن درک جدیدی از سیاست‌های مسکو، با متحدان و شرکای خود مشورت کند و به پوتین و رفقای او امتیازات یک‌جانبه ندهد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

XS
SM
MD
LG