لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۷

المپیک بر زندگی مردم ریو چه اثری داشته است؟


نمای ریو از بالای کوه کورکوادو
نمای ریو از بالای کوه کورکوادو

بازی های المپیک در ریو جریان دارد و این شهر به دلیل برگزاری مسابقات المپیک تابستانی شاهد تغییراتی بوده است.

یکی از روشن ترین تغییرات، به جز نصب نمادهای المپیک، حضور هزاران گردشگر از سراسر جهان و همچنین دیگر نقاط برزیل، در شهر ریو دو ژانیرو میزبان این رقابت هاست.

ترافیک

از نظر ترافیک، وضعیت ریو پیش از بازی های المپیک هم بد بوده و با وجود گسترش تازه سیستم مترو وضعیت ترافیک بهتر نشده است. اختصاص خطوط ویژه ای در برخی از جاده ها به کاروان های المپیک وضعیت را برای مردم بدتر کرده است.

پلیس ریو همچنین مقرارت خاص ترافیکی را در نظر گرفته است که این نیز به رفت آمده مردم کمک خاصی نکرده است. بهترین زمان رفت و آمد در ریو شاید صبح روز های تعطیل شنبه و یکشنبه باشد که خودروهای کمتری در خیابان ها هستند. اما در این زمان نیست ایست بازرسی پلیس ممکن است باعث ترافیک شود.

امنیت

یکی از محسوس ترین اثرات المپیک افزایش حضور نیروهای امنیتی در سطح شهر بوده است. برزیل نیروهای امنیتی مختلفی دارد و در ریو ماموران مسلح و باتوم بدست با لباس های مختلفی را می توان پیدا کرد که تنوع نیروهای امنیتی برزیل را نشان می دهد.

با این حال این حضور هم مانع آن نشده است که سارقان مسلح که تعدادشان در ریو کم نیست، از فرصت پیش آمده در المپیک استفاده نکنند.

سارقان همین بامداد یکشنبه در ریو رایان لاکت شناگر آمریکایی همراه با سه شناگر دیگر این کشور را هدف دزدی مسلحانه قرار دادند.

رستوران ها

اثر دیگر المپیک ریو افزایش قیمت غذاهای عرضه شده در برخی از رستوران های این شهر بوده است.

ریو در برزیل شهر ارزانی به شمار نمی رود. با این حال به گفته یکی از ساکنان ریو قیمت برخی از غذاها در برخی از رستوران های محلات توریستی شاید ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر شده باشد. او می گوید با وجود این به طور عمده تاثیر قابل توجهی را در قیمت ها حس نکرده است.

خیلی از رستوران ها منوی غذای خود را به انگلیسی تبدیل کرده اند. با این حال هنوز برقراری ارتباط با کارمندان رستوران و یا افراد دیگر در شهر ریو به زبان انگلیسی دشوار است.

XS
SM
MD
LG