لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

دیدنی های ریو: مسیح نجات دهنده، کوه کله قندی و سواحل رویایی


مجسمه مشهور مسیح نجات دهنده در ریو
مجسمه مشهور مسیح نجات دهنده در ریو

شهر ریو دو ژانیرو موسوم به ریو دیدنی های فراوانی دارد که از مهمترین آنها مجسمه مسیح و کوه کله قندی یا "شوگرلوف" است.

مجسمه مسیح

مجسمه مسیح نجات دهنده یکی از "عجایب هفتگانه جدید" است. این مجسمه بالای کوه حدود ۷۰۰ متری کورکووادو واقع شده است. ارتفاع مجسمه بدون پایه آن ۳۰ متر و با پایه ۳۸ متر است. مجسمه زمانی که ابرها پایین نباشند از اکثر مناطق عمده شهر ریو معلوم است.

مجسمه مسیح نماد مسیحیت و نماد اصلی شهر ریو به شمار می رود. تصویر آن در کتاب ها و مجلات و امروزه در سایت های اینترنتی زیادی منتشر شده است و توانسته به جهانی تر شدن شهر ریو کمک کند.

تورهای هوایی هلیکوپتر گردشگران را بالای این مجسمه می گردانند که منظره بسیار زیبایی را با توجه به تپه ها و آب های اطراف ریو در معرض دید مسافران قرار می دهد.

کار احداث این مجسمه در سال ۱۹۲۲ آغاز شد و در سال ۱۹۳۱ پایان یافت. همه ساله صدها هزار نفر از این مجسمه دیدن می کنند. برای دیدن مجسمه مسیح از نزدیک می توان از ترن کوروادو استفاده کرد که گردشگران را از پایین کوه به نزدیک مجسمه می برد.

کوه کله قندی

کوه کله قندی یکی دیگر از جاذبه های مهم ریو است. نگاه مجسمه مسیح در ریو به سمت کوه کله قندی یا "شوگرلوف" است.

منظره بخشی از شهر ریو از بالای کوه کله قندی
منظره بخشی از شهر ریو از بالای کوه کله قندی

تاسیسات تله کابین برای بردن گردشگران به سمت کوه کله قندی ایجاد شده و گردشگران بسیاری از آن با تهیه بلیت از این جاذبه طبیعی دیدن می کنند. از بالای کوه کله قندی، به ویژه در نزدیکی های غروب منظره زیبایی از شهر نمایان است.

نام کوه به خاطر شکل ظاهری آن است که شبیه کله قند است. ارتفاع کوه کله قندی حدود ۳۹۶ متر است.

غروب آرپادور

غروب آفتاب، منطقه موسوم به آرپادور
غروب آفتاب، منطقه موسوم به آرپادور

غروب در سواحل ریو منظره ای بدیع است. اما مردم ریو معتقدند که زیباترین غروب آفتاب را می توان از سواحل آرپادور واقع در جنوب شهر ریو دید.

آرپادور در اصل یک شبه جزیره است که دو منطقه ساحلی کوپابانا و ایپانما را از هم جدا می کند. از این منطقه می توان کوه ها، ساحل و برج های کنار ساحل ریو را در یک تصویر قرار داد.

مردم ریو عصرها در این منطقه جمع می شوند و همزمان با موسیقی زنده می رقصند.

XS
SM
MD
LG