لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۳

در ریو چگونه به دیدن بازی های المپیک برویم؟


علامت المپیک در منطقه کوپابانا
علامت المپیک در منطقه کوپابانا

جاهایی که بازی های المپیک در آنها برگزار می شود در مناطق مختلف ریو پراکنده است. برخی از آنها به مناطق مرکزی و یا توریستی شهر نزدیک است و برخی دیگر از این مناطق فاصله زیادی دارند.

ورزشگاه معروف ماراکانا در ریو که مراسم افتتاحیه در آن برگزار شد و مراسم اختتامیه المپیک نیز در آن برگزار می شود از طریق مترو قابل دسترسی است. محل بازی های والیبال عمدتا در نزدیکی ماراکانا، در شمال غرب منطقه توریستی کوپابانا است. برخی دیگر از ورزشگاه ها نیز با اتوبوس قابل دسترسی است.

تاکسی یک گزینه دیگر برای رفت و آمد است. اما اگر از تلفن همراه هوشمند برخوردار هستید که سرویس اینترنت نیز دارد بهترین گزینه شما برای رفت و آمد استفاده از اپلیکیشن "اوبر" است که برای راه اندازی آن نیاز به داشتن کارت اعتباری دارید.

سرویس "اوبر" در شهر ریو بسیار فراگیر است و در برخی از مسیرها قیمت آن نسبت به تاکسی تا ۷۰ درصد ارزانتر است.

در ریو تاکسی های زرد رنگ تنها در صورتی به شما رسید می دهند که از آنها درخواست شود. همچون خیلی دیگر از نقاط جهان، در ریو هم ممکن است به رانندگانی برخورد کنید که لزوما بهترین مسیر رسیدن به مقصد را انتخاب نمی کنند و در نتیجه پولی که به راننده می دهید از آنچه که باید باشد بیشتر خواهد بود.

یک نقطه قوت "اوبر" علاوه بر ارزانتر بودن نرخ آن، این است که رانندگان کمتر ممکن است ابتکاراتی به خرج دهند که باعث افزایش کرایه شود ضمن اینکه اگر به مشکلی برخورد کنید می توانید از طریق سایت اوبر آن را پیگیری کنید.

ترافیک در برخی از ساعات روز ریو بسیار بد است و اگر می خواهید با تاکسی یا خودروی شخصی و اجاره ای خود را به بازی ها برسانید، بهتر است جلوتر برنامه ریزی کنید و زودتر از هتل و یا محل اقامت خود خارج شوید. با استفاده از نقشه گوگل در اینترنت می شود از ترافیک مسیر نیز با خبر شد.

XS
SM
MD
LG