لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۳

اصفهانی ها در ریو مشوق تیم والیبال ایران


عکس یادگاری ایرانی ها پس از دیدار ایران مقابل آرژانتین در المپیک ریو. آنها نسبت به بازی های بعدی ایران ابراز امیدواری کردند.

تیم والیبال ایران رقابت های خود را در المپیک ۲۰۱۶ ریو با باخت مقابل آرژانتین در سه ست پیاپی آغاز کرد. بازی ایران با آرژانتین یکشنبه شب به وقت ریو در استادیوم ماراکانازینیو و پس از دیدار روسیه با کوبا صورت گرفت و تقریبا تا حدود نیمه شب ادامه یافت.

به گزارش صدای آمریکا از ریو،‌ هواداران ایران از شهرهای مختلف به ویژه از اصفهان، تهران و شیراز به ریو آمده بودند. آنها برای حضور در این مسابقه با مشکلات فراوانی از جمله آنچه برخی از آنها بی نظمی شرکت توریستی ایرانی می خواندند، رو به رو شده بودند.

شماری از ایرانی های حاضر که پروازشان در امارات توقف داشت بود با مشکلات تاخیر در پرواز مواجه شده بودند و حتی چمدان آنها هنوز به شهر ریو نرسیده بود.

یکی از هواداران تیم والیبال ایران گفت همسر نوشاد عالمیان است و به خاطر مشکلات پیش آمده پرواز نتوانست در مسابقه همسرش شرکت کند.

یکی از شهروندان اصفهانی به صدای آمریکا گفت که به عشق ایران و المپیک به برزیل آمده است. او گفت پروازشان ۴۸ ساعت در امارات تاخیر داشت. این شهروند به شدت از رفتارهای صورت گرفته با مسافران ایرانی در امارات انتقاد کرد و گفت مسوولان ایرانی باید پیگیر رفتار های صورت گرفته با شهروندان ایرانی در آن فرودگاه باشند. به گفته او گذرنامه ایرانی ها در کشورهای عربی "تکه و پاره" می شود تا سرانجام به آنها اجازه خروج بدهند.

برخی از ایرانیان حاضر در ورزشگاه نیز از جمله دانشجویان ساکن شهر ریو بودند.

تعداد طرفداران تیم آرژانتین چندین برابر بیشتر از هواداران تیم ایران بود و به شدت هماهنگ عمل می کردند و از هر فرصتی برای رقص و پایکوبی و حتی ایستادن روی صندلی های ورزشگاه و جلب توجه دوربین های تلویزیونی استفاده می کردند.

تماشاگران ایرانی با وجود تعداد کم سعی کردند از ذره ای از تشویق تیم والیبال ایران کم نگذارند. ایرانیان حاضر در استادیوم گفتند که تلاش می کنند دیگر بازی های ایران را نیز در المپیک از نزدیک شاهد باشند.

بازی بعدی ایران مقابل لهستان در روز سه شنبه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG