لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

اوباما بر حمایت تمام عیار واشنگتن از بلژیک تاکید کرد


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به نخست وزیر بلژیک وعده داد که آمریکا در عملیات گسترده ضدتروریستی و مجازات عاملان حملات همکاری کامل خواهد داشت.

آقای اوباما در پیام هفتگی خود ضمن ابراز همدردی با مردم بلژیک گفت: "اوایل این هفته در تماس با نخست وزیر بلژیک، قول دادم که آمریکا در مجازات تروریست هایی که در برنامه ریزی و اجرای حملات علیه زنان و مردان و کودکان بیگناه دست داشتند همکاری تمام عیار خواهد داشت."

به گفته باراک اوباما گروهی از ماموران پلیس فدرال آمریکا - اف‌بی‌آی- هم اکنون برای کمک به تحقیقات در باره این حملات در بلژیک به سر می برند.

اوباما در سخنان هفتگی خود همچنین بر تلاش برای شکست داعش و حذف دائمی رهبران ارشد این گروه تاکید کرد: "ما رهبری داعش را هدف گرفته ایم و این هفته یکی از رهبران ارشد آن را، برای همیشه از صحنه نبرد خارج کردیم."

آقای اوباما ضمن اشاره به همایش امنیت هسته ای که هفته جاری در واشنگتن برگزار می شود گفت ، آمریکا از این فرصت برای ارزیابی تلاش جهانی در مبارزه با داعش استفاده خواهد کرد.

پیشتر جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در دیدار با مسئولان بلژیک و دیگر دولتمردان اروپایی گفته بود که آمریکا در مقابله با تروریسم در کنار اروپا می ایستد.

حملات تروریستی هفته گذشته در فرودگاه و ایستگاه قطار در بروکسل بیش از سی کشته و تعداد زیادی مجروح برجای گذاشت.

XS
SM
MD
LG