لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

پرچم های نیمه افراشته آمریکا برای همدردی با قربانیان حملات تروریستی بروکسل


پرچم نیمه افراشته در مقابل کاخ سفید.
پرچم نیمه افراشته در مقابل کاخ سفید.

به نشانه احترام به قربانیان حملات تروریستی در بروکسل که دست کم ۳۰ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح برجا گذاشت، پرچم های آمریکا در سراسر کشور، در سفارتخانه ها و پایگاه های آن به حال نیمه افراشته درآمده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری همدردی مردم آمریکا با مردم بلژیک را ابراز داشت و گفت "ما در محکوم ساختن این حملات گستاخانه علیه مردم بی گناه، در کنار آنها ایستاده ایم و برای حمایت از دوست و متحد خود بلژیک، در سپردن مسئولان به دست عدالت، آنچه را لازم باشد انجام خواهیم داد."

تراژدی بامداد سه شنبه زمانی روی داد که سه انفجار، یکی در ایستگاه متروی و دو انفجار در فرودگاه زاونتم بروکسل رخ داد. داعش مسئولیت این حملات هماهنگ را بر عهده گرفت.

پرزیدنت اوباما در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت "این نگرش که کشتن مردم بی گناه را توجیه می کند، در هیچ معیاری نمی گنجد و قابل قبول نیست. ما همراه با بیش از ۶۰ کشور به کوبیدن داعش و تعقیب آنها ادامه می دهیم."

رهبران اروپا و جامعه بین المللی با پیام های مشابه همبستگی و محکومیت به حملات پاسخ داده اند.

آقای اوباما گفت ابن واقعه بار دیگر یادآور می شود که جهان باید متحد شود، و افزود "ما در نبرد با بلای تروریسم باید صرفنظر از ملیت ، نژاد یا مذهب متحد باشیم. ما می توانیم کسانی را که ایمنی و امنیت مردم سراسر جهان را تهدید می کنند، شکست دهیم و چنین خواهیم کرد."

XS
SM
MD
LG