لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۶

تدابیر امنیتی در آمریکا پس از حملات تروریستی بلژیک افزایش یافت


با وجود آن که تهدید مشخصی در ایالات متحده گزارش نشده، اما تدابیر امنیتی در شهرهای عمده، از جمله نیویورک، واشنگتن، شیکاگو و لس آنجلس، افزایش یافته است
با وجود آن که تهدید مشخصی در ایالات متحده گزارش نشده، اما تدابیر امنیتی در شهرهای عمده، از جمله نیویورک، واشنگتن، شیکاگو و لس آنجلس، افزایش یافته است

به دنبال حملات تروریستی روز سه شنبه در بروکسل پایتخت بلژیک، که منجر به کشته شدن دست کم ۳۰ نفر شد، تدابیر امنیتی در اروپا، ایالات متحده آمریکا و سایر نقاط جهان افزایش یافت.

دو انفجار انتحاری در فرودگاه بروکسل حدود ساعت ۸ صبح به وقت محلی روی داد و اندکی بعد انفجار دیگری در یک ایستگاه مترو در همین شهر به وقوع پیوست. گروه داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.

هنوز جزئیات زیادی از این حوادث منتشر نشده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد؛ اما بر اساس گزارش‌ها، انفجار در فرودگاه بروکسل از جمله در نزدیکی دفاتر خطوط هواپیمایی ایالات متحده روی داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بلافاصله پس از حملات امروز، خطوط هواپیمایی آمریکایی دلتا، یونایتد و آمریکن پروازهای خود به مقصد بروکسل را لغو کرده، یا به سمت شهرهای دیگری در اروپا تغییر دادند.

برخی پروازهای شرکت‌های آمریکایی از مبدا بروکسل نیز به دلیل وضعیت اضطراری کنونی در فرودگاه آن شهر با تغییراتی مواجه شده‌اند. خطوط هواپیمایی آمریکن پروار شماره ۷۵۱ از بروکسل به مقصد فیلادلفیا را لغو کرده و گفته تا زمان بازگشایی فرودگاه، اقدام به اسکان موقت مسافران خود خواهد کرد.

با وجود آن که تهدید مشخصی در شهرهای مختلف ایالات متحده گزارش نشده، اما تدابیر امنیتی در فرودگاه‌ها و ترمینال‌های مسافری در شهرهای عمده آمریکا، از جمله نیویورک، واشنگتن، شیکاگو و لس آنجلس، افزایش یافته است.

به گزارش رویترز، نیروهای امنیتی و واحدهای ویژه ضد تروریسم در مراکز مهم و شلوغ برخی شهرهای عمده ایالات متحده مستقر شده‌اند و مسئولان پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، نیز در ارتباط مستقیم با همکاران اروپایی خود هستند.

با این وجود بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک با تاکید بر این که هیچ خطر مشخصی شهر را تهدید نمی‌کند، ضمن افزایش تدابیر پیشگیرانه امنیتی، از مردم خواست فعالیت‌های روزانه خود را به صورت عادی دنبال کنند.

در همین حال، مقام‌های ارشد دولتی، نظامی، امنیتی و همچنین وزیر دادگستری آمریکا در جریان حملات امروز صبح بروکسل قرار گرفته و در تماس مستقیم با همتایان خود در بلژیک و سایر کشورهای عمده اروپایی هستند.

اشتون کارتر وزیر دفاع و ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده نیز در جریان جزئیات مربوط به حملات امروز بلژیک قرار گرفته‌اند.

وزیر دفاع آمریکا که برای شرکت در جلسه استماع کنگره در مورد بودجه پنتاگون حضور داشت، گفت این اقدامات در عزم ایالات متحده و همپیمانان آن در نبرد با گروه داعش و شکست دادن آن، تاثیری نخواهد گذاشت.

به گفته آقای کارتر، واشنگتن اوضاع در بروکسل را به دقت زیر نظر دارد و وظایف و مسئولیت‌های خود برای حفاظت از شهروندان آمریکایی در داخل و خارج از کشور، از جمله بلژیک، را پیگیری می‌کند.

XS
SM
MD
LG