لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

همکاری اوباما و شرکت های بزرگ آمریکایی برای پایان دادن به بیکاری


باراک اوباما و مدیران شرکت های بزرگ آمریکا روز جمعه به شکل رسمی وعده می دهند که تلاش برای افزایش استخدام در جهت پایان دادن به بیکاری طولانی در ایالات متحده را تشدید کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه خود در مورد وضعیت کشور وعده دادکه از توان مدیران اجرایی برای اقدام در جهت اشتغال زایی، استفاده خواهد کرد حتی اگرکنگره در این راستا لایحه ای تصویب نکند.

آقای اوباما روز پنجشنبه در ایالات غربی و جنوبی آمریکا سرگرم مذاکره و سخنرانی درباره مسئله اشتغال بود.

باراک اوباما گفت شرکت های بزرگی چون اپل، والمارت و فورد تعهد داده اند که در این جهت منتهای تلاش خود را بکنند و در استخدام هایشان به گونه تبعیض آمیز عمل نخواهند کرد.

اعلام همکاری دولت و شرکت های بزرگ برای اشتغال زایی پس از سفر دو روزه آقای اوباما به ایالات مختلف و تاکید او بر لزوم ایجاد مشاغل بیشتر برای افرادی است که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند. کمک به بازگشت مشاغلی که شرکت های آمریکایی در کشورهای خارجی ایجاد کرده اند به ایالات متحده نیز یکی دیگر از نکاتی است که آقای اوباما در طرح جدید خود بر آن تاکید دارد.

باراک اوباما با صدور فرمانی اجرایی به جو بایدن، معاون ریاست جمهوری آمریکا، او را مسئول نظارت بر برنامه های آموزشی مشاغل دولتی کرده است.

او ضمن بازدید از مدارس و کارخانجاتی که از برنامه هماهنگ سازی آموزشی با مهارت های شغلی حمایت می کنند گفت: «آموزش لازمه اقتصاد جدید است.»

جمهوری خواهان انتقاداتی را به نطق سالیانه اوباما وارد کرده اند. آنان در عین حال وعده همکاری به رئیس جمهوری کشورشان داده اند.

جمهوری خواهان در نامه ای به رئیس جمهوری آمریکا به تمهیداتی که مجلس نمایندگان - تحت کنترل جمهوری خواهان-در جهت اشتغال صادر کرده اشاره کرده اند، از جمله قانون آموزش حرفه ای که در مجلس سنا - که دمکرات ها اکثریتش را دارند- متوقف شده است.

آنان بخش تولید گاز طبیعی، قوانین کار و تحقیقات دولتی را از جمله زمینه هایی عنوان کرده اند که پتانسیل همکاری در آنها وجود دارد. قانونگذاران جمهوری خواه همچنین پیشنهاداتی درباره اصلاح قوانین مهاجرت را رد می کنند.
XS
SM
MD
LG