لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۸

اوباما برنامه های خود را برای مردم آمریکا تشریح می کند


باراک اوباما رئیس حمهوری آمریکا پس از تشریح هدف های خود برای سال اینده در اجلاس مشترک کنگره ، در صدد ارائه عقاید سیاسی خود به آمریکاییان برآمده است.

او روز چهارشنبه به ناحیه ای در حومه واشنگتن رفت، در باره پیشنهاد خود برای بالا بردن حد اقل دستمزد سخن گفت، و بار دیگر وعده داد برنامه اقتصادی خود را حتی بدون تصویب کنگره جلو ببرد.

آقای اوباما گفت هر کسی که تمام وقت کار می کند دیگر نباید مجبور باشد فرزندش را در فقر بزرگ کند.

رئیس جمهوری قرار است همراه با وزیر خزانه داری به شهر پیستبورگ در ایالت پنسیلوانیا برود و عقیده خود را برای ایجاد یک حساب جدید پس انداز بازنشستگی، که دولت فدرال از آن حمایت می کند، با فولادکاران در میان بگذارد.

روز پنجشنبه آقای اوباما از یک مرکز سازنده موتورهای گازی در نزدیکی میلواکی، در ایالت ویسکانسین، دیدن خواهد کرد و سپس در شهر نشویل، در ایالت تنسی، با دانش آموزان دبیرستان سخن خواهد گفت.

در سخنرانی سه شنبه شب، رئیس جمهوری از جمله به توافق بین المللی با برنامه اتمی ایران اشاره کرد و گفت دیپلماسی همراه با فشار برای نخستین بار در یک دهه بخش هایی از برنامه اتمی ایران را متوقف ساخته است. او تاکید کرد نمی خواهد قانونگذاران تحریم های جدیدی که می تواند روند دیپلماتیک را از مسیر خود خارج سازد وضع کنند.

آقای اوباما همچنین در باره خودداری دولت افغانستان از امضای پیمان امنیتی که آینده سربازان آمریکایی در پی خروج نیروهای بین المللی در پایان ۲۰۱۴ را مشخص می سازد سخن گفت.
XS
SM
MD
LG