لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۷

اوباما: حاضر نبودم صبر کنم تا تصاویر گورهای دسته جمعی در لیبی را ببینم


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در حال سخنرانی درباره لیبی در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن - ۲۸ مارس ۲۰۱۱
باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در حال سخنرانی درباره لیبی در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن - ۲۸ مارس ۲۰۱۱

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا می گوید که او حاضر نبود پیش از تصمیم گیری درباره اقدام در مورد لیبی، منتظر دیدن تصاویر کشتار و گورهای دسته جمعی باشد.

آقای اوباما دوشنبه شب در تلاشی برای دفاع از اقدام ایالات متحده در لیبی، به ملت آمریکا گفت چشم بستن بر بی رحمی ها، خیانت به ایالات متحده آمریکاست.

او گفت مجال دادن به وقوع کشتار در لیبی باعث می شود قطعنامه های سازمان ملل متحد چیزی جز کلمات توخالی نباشد و همچنین این امر، بی اعتبار کردن سازمان ملل متحد است.

آقای اوباما گفت هیچ شکی وجود ندارد که لیبی و جهان بدون معمر قذافی جای بهتری خواهد بود.

اما رییس جمهوری آمریکا گفت گسترش دادن ماموریت بین المللی و افزودن تغییر رژیم لیبی به آن، یک اشتباه خواهد بود.

باراک اوباما گفت کوشش برای سرنگونی آقای قذافی از طریق زور، باعث متلاشی شدن ائتلاف، مجبور کردن آمریکا به اعزام نیروی زمینی و به خطر انداختن جان غیر نظامیان می شود.

وی در عین حال گفت ایالات متحده به همکاری با دیگر کشورها برای شتابان کردن سقوط قذافی، نرسیدن سلاح و پول به او، و همچنین کمک به اپوزسیون و حفاظت از غیر نظامیان ادامه می دهد.

باراک اوباما گفت تغییر در کشورهای مختلف به نحو گوناگونی صورت می گیرد بطوریکه در مناطقی نظیر مصر، این تغییرات امیدهای ما را افزایش می دهد و در مناطق دیگری مثل ایران تغییر به شدت سرکوب می شود.

رییس جمهوری آمریکا سخنان خود را با بیان این مطلب به پایان رساند که ایالات متحده، از این حقیقت که تاریخ خاورمیانه و شمال آفریقا در حال تحول و حرکت است و جوانان این مسیر را رهبری می کنند، استقبال می کند.

XS
SM
MD
LG