لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

رهبر کره شمالی به کشورش بازگشت؛ افزایش همکاری تسلیحاتی مسکو و پیونگ‌یانگ


خبرگزاری رسمی کره‌شمالی اعلام کرد،کیم جونگ اون، رهبر این کشور پس از دو روز اقامت در شهر ولادی وستوک در شرق روسیه، روز دوشنبه به پیونگ‌یانگ بازگشته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، کیم جونگ اون، پس از دو روز اقامت در ولادی وستوک و بازدید از امکانات مختلف در زمینه‌های نظامی، اقتصادی، علمی، آموزشی و فرهنگی روسیه با بدرقه رسمی مقامات روس از ایستگاه قطار آرتیوم، به کره‌شمالی بازگشت.

خبرگزاری رویترز هم در این زمینه نوشت سفر طولانی و یک هفته‌ای رهبر کره‌شمالی به روسیه در حالی به پایان رسید که طی آن، کیم جونگ اون متعهد شد تا همکاری‌های نظامی و اقتصادی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را افزایش دهد.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده هنگام ورود به نروژ برای شرکت در نشست‌ «ناتو» که از شنبه آغاز شده گفت کره‌شمالی ممکن است بتواند کمک تسلیحاتی به روسیه برای جنگ در اوکراین را افزایش دهد، اما این کمک‌ها احتمالا تفاوت زیادی در سرنوشت این جنگ ایجاد نمی‌کند.

او گفت که دیدار اخیر کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، احتمالا باعث خواهد شد که کره‌شمالی مهمات ۱۵۲ میلیمتری توپخانه‌ای را در اختیار مسکو قرار دهد اما هنوز مشخص نیست چه تعداد از این مهمات و چه زمانی ارسال خواهند شد.

XS
SM
MD
LG