لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

معمای حمله با سرنگ در کلوب‌های شبانه اروپا؛ پلیس به جوانان هشدار داد


آرشیو
آرشیو

در ماه‌های اخیر بیش از سیصد نفر در نقاط مختلف فرانسه به پلیس گزارش داده‌اند که در کلوب‌های شبانه یا کنسرت‌ها با سرنگ مورد حمله قرار گرفته‌اند.

پزشکان و چند دادستان در حال بررسی این موارد هستند ولی هنوز مشخص نیست که چه کسانی این حملات را انجام می‌دهند و چه انگیزه‌هایی دارند.

مقامات فرانسوی در حال تحقیق درباره این موضوع هستند که آیا از طریق این سرنگ‌ها به قربانیان مواد مخدر تزریق شده یا هیج ماده‌ای در کار نیست.

پلیس و صاحبان کلوب‌های شبانه درباره این حملات غافلگیرانه به مشتریان هشدار داده‌اند، و حتی یک خواننده رپ در میانه برنامه خود به این موضوع اشاره کرده است.

نمونه‌های مشابه این حملات در بریتانیا، بلژیک، و هلند نیز گزارش شده است.

قربانیان این حملات در کلوب‌های شبانه یا کنسرت‌ها، پس از بازگشت به منزل دچار تهوع و سرگیجه شدند، و سوراخ‌های عجیب و نشانه‌های کبودی روی بازو یا سایر نقاط بدن خود مشاهده کردند.

پزشکان، علائم حمله با سرنگ را تأیید کردند ولی تاکنون نتایج آزمایش‌های اچ‌آی‌وی یا هپاتیت هیچ یک از قربانیان مثبت نبوده است.

آرشیو
آرشیو

این حملات در لیل، بوردو، پاریس، نانت، نانسی، رن، و چند شهر دیگر فرانسه گزارش شده است. اکثر قربانیان را زنان تشکیل می‌دهند و در تمامی موارد علائمی مانند تهوع، سرگیجه، بی‌حالی، و نشانه‌های تزریق سرنگ و کبودی دیده می‌شود.

آژانس ملی پلیس فرانسه می‌گوید که تاکنون ۳۰۲ نفر درباره چنین حملاتی بصورت رسمی شکایت کرده‌اند ولی احتمال دارد که تعداد قربانیان بیشتر باشد.

تحقیقات در این زمینه ادامه دارد ولی هنوز مظنونی دستگیر نشده است ‌و انگیزه این حملات مشخص نیست.

این در حالی است که هیچ یک از قربانیان مورد آزار جنسی قرار نگرفته‌اند، و به نوشته روزنامه لوموند، تاکنون فقط یک مورد سرقت گزارش شده است.

به عقیده یکی از پزشکان مطلع، احتمال تزریق مواد مخدر از طریق این سرنگ‌ها بسیار اندک است چون برای این کار به زمان بیشتری نیاز هست و بدون شک توجه قربانیان را جلب می‌کرد. در نتایج آزمایش قربانیان نیز هنوز هیچ دارو یا ماده مخدری مشاهده نشده است.

پزشکان در این مرحله نگران انتقال اچ‌آی‌وی، هپاتیت، یا بیماری‌های عفونی از طریق این سرنگ‌ها هستند.

در شرایطی که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد، وزارت کشور فرانسه با راه‌اندازی کارزاری ملی در جهت آگاهی‌رسانی، از صاحبان کلوب‌های شبانه خواسته است تا اقدامات پیشگیرانه‌ را برای مقابله با این حملات انجام دهند.

XS
SM
MD
LG