لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۷

ثبت رکورد گران‌ترین خودرو؛ مرسدس مدل ۱۹۵۵ حدود ۱۴۳ میلیون دلار فروخته شد


حراجخانه ساتبی روز پنجشنبه اعلام کرد که یک مرسدس بنز مدل ۱۹۵۵ اوایل ماه مه به قیمت ۱۴۳ میلیون دلار فروخته شد و رکورد گران‌ترین خودرو فروخته شده در جهان را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مرسدس بنز مدل «۳۰۰ اس‌ال‌آر اوئنهاوت کوپ» که فقط دو دستگاه از آن وجود دارد تقریباً سه برابر رکورد قبلی به یک مجموعه‌دار خصوصی فروخته شد. رکورد پیشین گران‌ترین خودروی فروخته شده جهان، در سال ۲۰۱۸ توسط خودرو فراری مدل «۲۵۰ جی‌تی‌او ۱۹۶۲» با قیمت بیش از ۴۸ میلیون دلار به ثبت رسید.

حراجخانه خودروهای کلاسیک ساتبی گفت، این حراج در پنجم ماه مه در موزه مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت آلمان برگزار شد.

به گفت آر.ام. ساتبی، این خودرو یکی از دو نمونه اولیه ساخته شده توسط بخش خودروهای مسابقه‌ای مرسدس بنز است که نام مهندس ارشد و سازنده آن، رودالف اوئنهاوت، را وام گرفته است.

حراجخانه ساتبی افزود خریدار خصوصی موافقت کرده است تا این خودرو کلاسیک برای نمایش عمومی در مناسبت‌های خاص در دسترس باقی بماند. این در حالی است که دومین خودرو از این مدل در مالکیت کمپانی باقی مانده و در موزه مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت به نمایش گذاشته خواهد شد.

حراجخانه گفت که درآمد حاصل از فروش این خودرو به صندوق جهانی مرسدس بنز رفته و صرف مطالعات علوم زیست محیطی و تحقیقات کربن زدایی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG