لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

نرگس محمدی و گلرخ ایرایی هنوز به خاطر ارایه مقاله به نشست «نجات ایران» ممنوع الملاقات هستند


پوستری درباره ادامه ممنوع الملاقاتی بودن نرگس محمدی و گلرخ ایرایی
پوستری درباره ادامه ممنوع الملاقاتی بودن نرگس محمدی و گلرخ ایرایی

نزدیکان نرگس محمدی و گلرخ ایرایی دو فعال سیاسی زندانی در اوین می‌گویند مقامات هنوز به این دو اجازه ملاقات با خانواده‌های شان را نمی‌دهند.

در حساب اینستاگرام خانم محمدی و توئیتر خانم ایرایی، پوستر‌هایی همزمان منتشر و اعلام شد: گلرخ ایرایی و نرگس محمدی از روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ممنوع‌الملاقات شده‌اند. گفته می‌شود دستور این ممنوعیت از سوی دادسرای امنیت اوین و به دلیل ارائه مقاله این دو زندانی سیاسی به نشست «برای نجات ایران» صادر شده است.

ظاهرا حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این دو زندانی سیاسی توسط نزدیکان آنها اداره می‌شود.

ابتدای اردیبهشت گروهی از فعالان سیاسی داخل و خارج از ایرانیک «نشست مجازی» دو روزه بر بستر شبکه اجتماعی «کلاب‌هاوس» را با عنوان «گفتگو برای نجات ایران» برگزار کردند .در این نشست مجازی، اعلام شد که از ۴۲ شرکت کننده در این همایش ۲۳ تن از داخل ایران (که ۹ نفرشان در زندان به سر می‌برند) و ۱۹ تن از خارج ایران بوده‌اند.

پس از آن، شماری از سخنرانان در این همایش توسط نهادهای حکومتی احضار شدند که از جمله می‌توان به عالیه مطلب زاده، قربان بهزادیان نژاد، و هاشم آقاجری اشاره کرد. همچنین برخی چون کیوان صمیمی و علیرضا بهشتی‌شیرازی، دو فعال مدنی و سیاسی بازداشت شدند و بعد از مدتی با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند. در این بین برخی چهره‌های سیاسی زندانی مانند نرگس محمدی از آن زمان با محدودیت مواجه شدند.

عمده فعالان سیاسی حاضر در این نشست از عبور از جمهوری اسلامی و یافتن جایگزینی برای آن گفته بودند. از جمله علیرضا بهشتری شیرازی در همایش «گفتگو برای نجات ایران» گفته بود که پنجره اصلاحات کاملا بسته شده و ایران در آستانه تغییر است.

علیرضا بهشتی: تغییر در ایران امر قطعی است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

XS
SM
MD
LG