لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

احضار عالیه مطلب‌زاده به دادسرای اوین؛ ماموران با درگیری، خانه را تفتیش کردند


همایش مجازی گفتگو برای نجات ایران. آرشیو
همایش مجازی گفتگو برای نجات ایران. آرشیو

دختر عالیه مطلب زاده روز چهارشنبه در توییتی از درگیری فیزیکی ماموران با مادرش در جریان تفتیش منزل خبر داد و نوشت که وی به دادسرای اوین احضار شده است.

بر اساس توییت غزل عبدالهی، منزل عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته و برخی از لوازم شخصی وی ضبط شده که منجر به درگیری فیزیکی بین خانم مطلب زاده و ماموران نیز شده است.

او همزمان به دادسرای اوین احضار شده است و باید ظرف مدت ۵ روز در این شعبه حاضر شود.

خانم مطلب زاده پس از بخشنامه «عفو» رهبر جمهوری اسلامی، آزاد ولی مجددا طی دو ابلاغیه مجزا به دادسرای اوین احضار شده بود.

احضار عالیه مطلب زاده در ادامه احضارها و بازداشت‌ شماری از شرکت کنندگان در نشست مجازی دو روزه «گفتگو برای نجات ایران» انجام می‌شود که ۴۲ تن با گرایش‌های متفاوت سیاسی و فکری در آن شرکت کرده بودند. در این همایش ۲۳ تن از داخل ایران و ۱۹ تن از خارج از ایران شرکت کردند.

عالیه مطلب‌زاده به عنوان یکی از سخنرانان روز دوم این همایش در صحبت‌های خود «اقتدار جمهوری اسلامی» را بر پایه «سرکوب مردم» استوار دانسته و گفته بود: «حکومت تا مغز استخوان فاسدی که دستاوردی جز تعمیق فقر، نابرابری و تبعیض نداشته و بخش زیادی از ثروت به غارت رفته مردم را صرف تجهیز ماشین سرکوب خود کرده است.»

پس از برگزاری این نشست، علیرضا بهشتی شیرازی بازداشت شد و قربان بهزادیان‌نژاد، نرگس محمدی، علیرضا حسینی بهشتی، عبدالله ناصری طاهری و هاشم آقاجری احضار شده و یا مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

قبل از برگزاری این نشست مجازی، کیوان صمیمی بازداشت شده بود اما متن سخنرانی اش در همایش انتشار یافت.

نرگس محمدی، کیوان صمیمی، حاتم قادری، ابوالفضل قدیانی، مهدی نصیری، سعید مدنی، فائزه هاشمی، هاشم آغاجری، اردشیر امیرارجمند، علیرضا رجایی، مصطفی تاج‌زاده، تقی رحمانی، رضا علیجانی، عالیه مطلب‌زاده، علیرضا بهشتی شیرازی و عبدالله مؤمنی از جمله افرادی هستند که در این نشست مجازی شرکت کردند.

XS
SM
MD
LG