لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران: کیوان صمیمی و بقیه روزنامه‌نگاران دربند را آزاد کنید


کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله ایران فردا
کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله ایران فردا

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار تازه بازداشت‌شده و سایر روزنامه‌نگاران زندانی در ایران شد.

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران ضمن درخواست آزادی کیوان صمیمی گفت: «وقتی مقامات ایرانی به دستگیری همکاران ما به خاطر انجام وظیفه خود ادامه می‌دهند، ما نمی‌توانیم سکوت کنیم.»

آنتونی بلانگر افزود: «ما از مقامات جمهوری اسلامی می‌خواهیم که فوراً همه روزنامه نگاران و کارکنان رسانه‌ای را که در زندان هستند آزاد کرده و سرکوب رسانه‌ها را متوقف کنند.»

براساس گزارشهای تایید شده، در حال حاضر هجده روزنامه‌نگار به دلیل پوشش خبری اعتراضات سراسری در ایران همچنان پشت میله‌های زندان هستند.

کیوان صمیمی، سردبیر مجله ایران فردا و رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات،تنها سه ماه پس از آزادی از زندان، در روز ۳۱ فروردین توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

خانواده آقای صمیمی و وکیل او، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت این روزنامه‌نگار گفتند که نمی‌دانند چه کسی این روزنامه‌نگار ۷۴ ساله را دستگیر کرده و کجا بازداشت شده است.

مدت کوتاهی پس از بازداشت آقای صمیمی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد که او به دلیل ارتباط با «گروههای ضد انقلاب در خارج از کشور» بازداشت شده است.

این اولین بازداشت این روزنامه‌نگار نیست، آقای صمیمی ۵ بهمن ۱۴۰۱، پس از گذراندن محکومیت ۲ ساله از زندان آزاد شده بود. او همچنین پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به مدت شش سال زندانی شد.

گفتنی است کیوان صمیمی اخیرا در همایش مجازی «گفتگو برای نجات ایران» خواستار اتحاد برای انسجام ملی شده بود.

 پیام کیوان صمیمی: با اتحاد به سمت انسجام ملی برویم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

روز سه‌شنبه همچنین علیرضا بهشتی شیرازی فعال سیاسی و یکی از مشاوران میرحسین موسوی که چند روز پیش در همایش مجازی «گفتگو برای نجات ایران» شرکت و سخنرانی کرده بود بازداشت شد.

علیرضا بهشتی: تغییر در ایران امر قطعی است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00
XS
SM
MD
LG