لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

ایلان ماسک: شاید توئیتر دیگر رایگان نباشد


 ایلان ماسک
ایلان ماسک

ایلان ماسک سه شنبه از احتمال دریافت مبلغ اندکی از کاربران شرکت‌های تجاری و دولتی این شبکه اجتماعی خبر داد.

این اقدام احتمالی یکی از راهکارهای این کارآفرین موفق برای افزایش درآمد توئیتر است. توئیتر در این عرصه از رقبای مطرحی مانند شرکت «متا» عقب افتاده است.

ایلان ماسک در پیام خود گفت که همیشه استفاده از توئیتر برای کابران معمولی رایگان خواهد بود، ولی ممکن است این شبکه اجتماعی مبلغ اندکی را از کاربران تجاری یا سازمان‌های دولتی دریافت کند.

در روزهای اخیر، خبرهای مختلفی درباره روش‌های جدید ایلان ماسک برای درآمدزایی توئیتر منتشر شده است. یکی از این راه‌ها، کسب درآمد از توئیت‌های حاوی مطالب و خبرهای مهم، یا پیام‌هایی است که با استقبال زیادی مواجه می‌شوند.

پیشتر روزنامه «وال‌استریت جورنال» به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که ایلان ماسک قصد دارد سه سال پس از خرید «توئیتر»، این شبکه اجتماعی را بار دیگر به شرکت سهامی عام تبدیل کند.

در این گزارش آمده است که او به گروهی از سرمایه‌گذاران بالقوه گفته است که می‌خواهد برای بازگرداندن توئیتر به بازار یک عرضه عمومی ترتیب دهد.

رویترز اوایل هفته گذشته گزارش داده بود که ایلان ماسک در حال مذاکره با شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و افراد ثروتمند برای تأمین بخشی از هزینه ۴۴ میلیارد دلاری خرید توئیتر است تا از سرمایه شخصی کمتری در این معامله استفاده کند.


ماسک روز دوشنبه در مراسم سالانه «مت گالا» در نیویورک گفت که قصد دارد کاربران بیشتری را جذب کند و استفاده از این‌ شبکه اجتماعی را در کشورهای جهان گسترش دهد.

ایلان ماسک پس از امضای قرارداد خرید توئیتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار، از ایجاد تغییرات گستر‌ده‌ای در زمینه‌های مدیریت، سازماندهی، و عملکرد این شبکه اجتماعی خبر داده است.

XS
SM
MD
LG