لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۱

ابرثروتمند آمریکایی به دنبال اصلاحات؛ ایلان ماسک به هیئت مدیره توئیتر می‌پیوندد


ایلان ماسک
ایلان ماسک

شرکت توئیتر از پیشنهاد خود به ایلان ماسک برای پیوستن به هیئت مدیره این‌ شبکه اجتماعی خبر داد. او دوشنبه این هفته با خرید بیش از ۹ درصد سهام توئیتر به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت تبدیل شد.

به گزارش رویترز، ایلان ماسک، مدیر شرکت ساخت خودروهای برقی تسلا و میلیاردر آمریکایی قصد دارد تا از این موقعیت برای ایجاد پیشرفت‌های قابل توجه در این شبکه اجتماعی استفاده کند.

ایلان ماسک در پیامی که در همین رابطه در حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرد، گفت که مشتاقانه در انتظار همکاری با پاراگ آگراوال مدیر عامل، و هیأت مدیره شرکت برای بهبود این شبکه اجتماعی در ماه‌های نخست است.

او که به استفاده از رویکردهای نامتعارف در فعالیت‌های خود شهرت داد، هنوز به تغییرات مورد نظر خود در توئیتر اشاره‌ای نکرده است.

با این حال به گفته یک منبع مطلع، ایلان ماسک در تصمیم‌گیری‌های راهبردی این شرکت از جمله مسیر پروژه «بلواسکای» یا افزودن دکمه ویرایش به این شبکه اجتماعی مشارکت خواهد داشت.

به گفته این منبع، او مانند سایر اعضای هیأت مدیره، در مواردی چون محتوای ارائه شده از سوی کاربران یا بازیابی حساب‌های مسدود شده نظری نخواهد داشت.

ایلان ماسک
ایلان ماسک

پس از اینکه دوشنبه اعلام شد ایلان ماسک ۹.۲ درصد سهام توئیتر را خریده است، ارزش سهام این شرکت دو درصد افزایش یافت و به نزدیک ۵۱ دلار رسید.

حضور ایلان ماسک در هیئت مدیره توئیتر، بصورت بلقوه مانع خرید این شبکه اجتماعی توسط او می‌شود، زیرا اعضای هیئت مدیره نمی‌توانند بیشتر از ۱۴.۹ درصد سهام شرکت را بصورت انفرادی یا بعنوان عضوی از یک گروه خریداری کنند.

در روزهای اخیر شایعات زیادی درباره اینکه ایلان ماسک قصد خرید توئیتر را دارد، مطرح شده بود. با این حال به گفته منبع مطلع رویترز، او که ثروتمندترین فرد جهان است، علاقه‌ای به خرید این شرکت نشان نداده است.

گفته می‌شود که ایلان ماسک فقط وضعیت خود بعنوان سرمایه‌گذار خاموش را به سرمایه‌گذاری فعال تغییر داده است.

مدیران توئیتر ضمن خوش‌آمدگویی به ایلان ماسک، ابراز امیدواری کردند که حضور او بتواند این شبکه اجتماعی را که در تلاش برای جذب مخاطب بیشتر است، احیا کند، و علاقه سرمایه‌گذاران خرد را برای سرمایه‌گذاری برانگیزد.

او در ماه‌های اخیر حدود ۷۳ میلیون سهام توئیتر را به ارزش ۲.۵۴ میلیارد دلار خریده است.

ایلان ماسک که خود را طرفدار سرسخت آزادی بیان می‌نامد، اخیرا انتقادات جدی را در مورد عدم پایبندی توئیتر به آزادی بیان، و تضعیف دموکراسی از سوی این شبکه اجتماعی منتشر کرده بود.

XS
SM
MD
LG