لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

پیشنهاد ۴۱ میلیارد دلاری ابرثروتمند آمریکایی؛ ایلان ماسک به‌دنبال خرید «توئیتر» است


ایلان ماسک
ایلان ماسک

ایلان ماسک که اخیرا با خرید بیش از ۹ درصد سهام «توئیتر» به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت تبدیل شد، با ارائه پیشنهادی ۴۱ میلیارد دلاری قصد دارد تا این شبکه اجتماعی را به صورت کامل خریداری کند.

او هفته گذشته پیشنهاد عضویت در هیئت مدیره این شبکه اجتماعی را نپذیرفت. گفته می‌شود که رد این درخواست نشان‌دهنده قصد ایلان ماسک برای تصاحب توئیتر بود چرا که او در صورت عضویت در هیئت مدیره، نمی‌توانست سهام خود را به بیش از پانزده درصد افزایش دهد.

به گفته توئیتر، این میلیاردر آمریکایی می‌خواهد برای هر سهم این شرکت ۵۴.۲۰ دلار بپردازد.

او که در ما‌ه‌های گذشته یکی از منتقدین توئیتر بوده است، می‌گوید که این شرکت برای ایجاد تغییرات موثر باید خصوصی شود.

ایلان ماسک در نامه خود به برت تیلور، رئیس توئیتر می‌نویسد که از هنگام سرمایه‌گذاری خود در توئیتر دریافته است که این شرکت به صورت کنونی نه تنها رشد نمی‌کند، بلکه قادر به انجام وظیفه اجتماعی خود نیست و باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

ایلان ماسک که خود را یک مدافع مطلق آزادی بیان می‌داند، اخیرا عدم پایبندی توئیتر به آزادی بیان، و تضعیف دموکراسی توسط این شبکه اجتماعی را زیر سوأل برد.

ایلان ماسک در نامه خود به رئیس توئیتر تأکید می‌کند که پیشنهاد او «بهترین و آخرین پیشنهاد» است و در صورتی که پذیرفته نشود، در جایگاه خود به عنوان سهام‌دار تجدید نظر خواهد کرد.

یک منبع مطلع به رویترز گفته است که هیئت مدیره توئیتر همراه با مشاوران اقتصادی خود پیشنهاد ایلان ماسک را بررسی خواهند کرد.

در حالی که این خبر باعث افزایش دوازده درصدی ارزش سهام توئیتر شد، بهای سهام شرکت ساخت خودروهای برقی «تسلا» یک درصد سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG