لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۹

به دنبال طرح «قرص سمی» توئیتر، ایلان ماسک از هیئت مدیره این شرکت انتقاد کرد


ایلان ماسک، کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی - آرشیو
ایلان ماسک، کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی - آرشیو

ایلان ماسک، روز دوشنبه و به دنبال اتخاذ طرح «قرص سمی» از سوی توئیتر در برابر پیشنهاد خرید نقدی ۴۳ میلیارد دلاری‌اش، هیئت مدیره این شرکت را مورد انتقاد قرار داد.

ثروتمندترین فرد جهان در واکنش به توئیت انتقادی یک کاربر از هیئت مدیره توئیتر نوشت: «اگر پیشنهادم پذیرفته شود، حقوق هیئت مدیره صفر دلار خواهد شد و این یعنی سه میلیون دلار در سال صرفه‌جویی می‌شود.»

او توضیح بیشتری درباره این توئیت خود نداده است. شرکت توئیتر نیز تا لحظه تنظیم این خبر به درخواست رویترز جهت اظهار نظر درباره این توئیت پاسخ نداده است.

ایلان ماسک که اخیرا با خرید بیش از ۹ درصد سهام «توئیتر» به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت تبدیل شد، با ارائه پیشنهادی گفته بود که تمایل دارد تا این شبکه اجتماعی را به صورت کامل خریداری کند.

او که در ما‌ه‌های گذشته یکی از منتقدین توئیتر بوده است، می‌گوید که این شرکت برای ایجاد تغییرات موثر باید خصوصی شود.

ایلان ماسک در ادامه جنجال‌های خود علیه توئیتر، روز پنجشنبه با راه‌اندازی یک نظرسنجی میان ٨٠ میلیون دنبال‌کننده خود از آنها پرسیده بود که «آیا بهتر نیست خصوصی کردن توئیتر با ارزش ۵۴ دلار و ٢٠ سنت [به ازای هر سهم] بر عهده سهامداران باشد نه هیئت مدیره». عمده پاسخ‌دهندگان در این نظرسنجی با او هم‌عقیده بودند و به آن پاسخ مثبت دادند.

ماسک که خود را «مطلق‌گرا در زمینه آزادی بیان» توصیف می‌کند از منتقدان سیاست‌های توئیتر است و عدم پایبندی توئیتر به آزادی بیان، و تضعیف دموکراسی توسط این شبکه اجتماعی را زیر سوأل می‌برد.

XS
SM
MD
LG