لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۹

لاریجانی: پرونده قضایی موسوی و کروبی در مرحله رسیدگی


جواد لاریجانی، رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و برادر رئیس این قوه می گوید پرونده قضایی میرحسین موسوی، و مهدی کروبی، رهبران جنبش اعتراضی در ایران در مرحله رسیدگی قرار دارد و « ان‌شاءالله در مسیر خودش به نتایج خوبی می‌رسد.»

او توضیح بیشتری در این باره نداد و زمان مشخصی را اعلام نکرد.

جواد لاریجانی روز چهارشنبه به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت اطاله دادرسی پرونده میرحسین موسوی، و مهدی کروبی که در حصر خانگی بدون محاکمه هستند، «به دلیل سوابق خوبشان در جمهوری اسلامی است.»

میرحسین موسوی نخست وزیر دوران جنگ ایران و عراق بود. مهدی کروبی نیز سابقه ریاست مجلس شورای اسلامی را دارد.

سخنان جواد لاریجانی به دنبال سفر اخیر هیأتی از پارلمان اتحادیه اروپا به تهران مطرح می شود که در آن سفر خواستار دیدار با رهبران جنبش اعتراضی ایران شدند؛ اما این درخواست هیأت اروپایی از سوی مقامات ایران رد شد.

میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد، به همراه مهدی کروبی پس از راه پیمایی هوادارانشان در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹در حصر خانگی قرار گرفتند.

این راه پیمایی غیر منتظره که اولین تظاهرات بزرگ مخالفان پس از تظاهرات دولتی ۹ دی ۱۳۸۸ بود، خشم مقامات محافظه کار را به دنبال داشت. آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه تهران خواستار حصر خانگی رهبران جنبش اعتراضی و قطع تمامی ارتباطاتشان با خارج شد.

در روزهای اخیر علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی بار دیگر به حصر بدون محاکمه میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی اعتراض کرد. او قوه قضاییه را متهم به عدم داشتن استقلال کرد. اظهارات او واکنش دادستان تهران را به دنبال داشت که علیه علی مطهری اعلام جرم کرد.
XS
SM
MD
LG