لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

مراجع قم: ادامه حصر رهبران خلاف شرع است


آیت الله موسوی اردبیلی، آیت الله صانعی و آیت الله بیات زنجانی، سه مرجع تقلید قم در دیدار با اعضای مجمع نیروهای خط امام، ضمن خلاف شرع و عرف دانستن ادامه حصرها و حبس های زندانیان سیاسی، خواستار ان شدند که حسن روحانی به وعده های پیش از انتخابات خود در این زمینه عمل کند و در راستای آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر خانگی از رهبران جنبش سبز اقدام کند.

به گزارش وبسایت کلمه، هادی خامنه ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام و علی اکبر محتشمی پور، عضو متجمع روحانیون مبارز و جمعی از اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام روز پنج شنبه (۴ مهر) با آقایان یوسف صانعی، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی و اسدالله بیات زنجانی دیدار و گفتگو کردند.

به نوشته وبسایت کلمه، طی این دیدارها علما و مراجع تقلید به تداوم حصر خانگی آقایان میرحسین موسوی، مهدی کروبی و خانم زهرا رهنورد ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شدند.

آیت الله موسوی اردبیلی استمرار حتی یک روز حصر خانگی ایشان و حبس زندانیان سیاسی را خلاف شرع دانسته و آنطور که کلمه می گوید آیت الله صانعی نیز گفته است: «یکی از موجبات رأی گسترده مردم به آقای حسن روحانی قول ایشان برای رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی بود بنابر این شایسته است رییس جمهور محترم برای تحقق این وعده خود تلاش نمایند

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨٨، تاکنون از پذیرش نتیجه آن سرباز زده و می گویند در انتخابات تقلبی گسترده صورت گرفت. آقایان کروبی و موسوی و خانم زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی که رهبران جنبش سبز به شمار می روند، از اسفند ١٣٨٩ در حبس خانگی به سر می برند.
XS
SM
MD
LG